Thursday, October 15, 2015

Perfect Pattern (for Now)

I'm sure a lot of you find a perfect fabric pattern from time to time. At first we are in love, so excited and we can't wait to sew! Unfortunately, after a couple of projects we get bored with this oh-so-perfect-pattern. I go through it every time I buy fabric! But there is one exception (this may sound narcissistic).. which is my feather fabric. I know it's now art, nothing really special but It matches everything! It looks nice on all projects and I'm still not bored with it (unbeliveable!).
Jestem pewna, że wiele z was znajduje idealny wzór od czasu do czasu. Najpierw jest wielka miłość, podekscytowanie i nie możemy się doczekać, żeby szyć, szyć, szyć! Po kilku projektach niestety wzór zaczyna nas nudzić.. i odkładamy tkaninę w kąt. Ja mam tak za każdym razem jak kupuje tkaniny! Ale ale.. jest jeden wyjątek (to może zabrzmieć narcystycznie).. a tym wyjątkiem jest moja piórkowa tkanina. Tak ja wiem, tak naprawdę to nie stało obok prawdziwych piór ale one naprawdę do wszystkiego pasują! Tyle czasu już używam tej tkaniny a jeszcze mi się nie znudziła - to naprawdę niewiarygodne!

Look what I've done from the feather fabric lately :)
Popatrzcie co ostatnio zrobiłam z moich piórek :)
A nice Yarn Project Organiser! The exterior is made of the feather fabric printed at Cottonbee. The interior is black with patterned pockets. You have to admit it looks quite nice.. right?
Organizer na Włóczki! Zewnętrzna tkanina to piórka drukowane w Cottonbee. Środek jest czarny z kieszonkami we wzorki. Musicie przyznać, że wygląda całkiem całkiem.. no nie?
It's the first Yarn Project Organiser with a long handle. Looks a bit like a bag!
To pierwszy organizer, który ma ucho. Wygląda trochę jak torba!
The YPO has a lot of space for yarn, crochet hooks, knitting needles, scissors, pens, papers etc. Perfect bag for yarn-lovers!
Organizer ma sporo miejsca na włóczki, szydełka, druty, nożyczki, długopisy, papierki itp.
Idealna torba dla włóczkomaniaków!

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Winter is coming along with crochet&knitting inspiration! It's getting colder and colder so my desire for using Bobbins and all kinds of yarn is back! I love Bobbins and everything one can make using them! Look below - I used just one striped Bobbin and I made a big basket plus a thick tablet cover!
Zima się zbliża.. a wraz z nią wena na szydełkowanie i robienie na drutach! Na dworze coraz zimniej więc chęć na dzierganie wróciła! Uwielbiam Bobbiny i wszystko co można z nich wyczarować! Spójrzcie niżej - użyłam tylko jednego pasiastego motka a zrobiłam duży kosz i grube etui na tablet!
Have you noticed the wooden button on the cover? My A. made it! We want to make a lot more of these for all my projects which include buttons!! How do you like this idea!?
Zauważyliście drewniany guzik? Mój A. go zrobił! Chcemy zrobić ich całą masę, żebym mogła używać ich przy swoich projektach!! Jak wam się podoba ten pomysł?

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

One of my favourite seasons is here. Hello Autumn!
Why I love it so much? Well there are a lot of reasons.. but mainly because it's mushrooming season! Yay!
Co do pór roku.. zaczęła się moja ukochana Jesień!
Dlaczego tak ją uwielbiam? Powodów jest sporo.. ale głównie dlatego, że to sezon na grzyby! Jupi!
Who doesn't love walking around the forest for hours and hours! Seeing all the colourfull leaves and hearing the sound of nature is just an amazing experience.
Kto nie kocha godzinami spacerować po lesie! Oglądanie przepięknych kolorowych liścii i słuchanie odgłosów natury to cudowne doświadczenie.

I have a lot of blog-backlogs! It's not that I'm not sewing - I just forget to write posts!! But I promise, I will buckle down to work!
Mam mnóstwo blogowych zaległości! To nie tak, że ja nic nie szyję - po prostu zapominam pisać posty!! Ale obiecuję poprawę!

18 comments:

 1. super robota i fajnie dobrany wzór

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dzięki! Sama też możesz zrobić taki organizer, tu jest tutorial: http://zrobiszsam.muratordom.pl/dekoracje/w-domu/organizer-na-akcesoria-do-robotek-recznych-zobacz-jak-go-uszyc-krok-po-kroku,12_804.html :)

   Delete
 2. Drewniany guzik :))) Super pomysł!
  Co do tkanin to też tak mam. Kupuję, a potem leży, bo może to, a może tamto i w końcu nic ;)
  Pozdrawiam ciepło :)))

  ReplyDelete
 3. Boski jest ten organizer :-) Przepiękny wzór i pomysł

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dzięki! Zrobiłam też tutorial jak zrobić taki organizer jakby co :)
   Tutaj masz link: http://zrobiszsam.muratordom.pl/dekoracje/w-domu/organizer-na-akcesoria-do-robotek-recznych-zobacz-jak-go-uszyc-krok-po-kroku,12_804.html

   Delete
 4. Te Twoje piórka sa najpiękniejsze na świecie <3 Nic nie poradzę, że mam do nich słabość... No ok, mam słabość do wszystkiego co uszyjesz ;)

  ReplyDelete
 5. Guzik jest genialny, nadaje bardzo fajny klimat. :D Torba jest cudowna, bardzo fajny wzór ma. :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ja też jestem zachwycona guzikiem, mam nadzieję że sporo ich zrobimy :D Cieszę się, że piórka się podobają!

   Delete
 6. Mnie też guzik bardzo się podoba - jak już ich naprodukujecie to chętnie od Was trochę odkupię do moich poduch :-) Najbardziej jednak jestem zachwycona organizerem - jest fantastyczny!!!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Chętnie zrobimy więcej guziczków, muszę tylko zmotywować mojego A. do roboty :D Cieszę się, że organizer przypadł Ci do gustu <3

   Delete
 7. Organizer? Spokojnie może uchodzić za piękną torbę np. na zajęcia na uczelni! Piórka możesz zachwalać do woli, bo zasługują na to :-) A guziki świetne.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Możliwe, że kiedyś uszyję taką torbę, tylko wiadomo dużo mocniejszą. Czaję się na torbę Zuzi Górskiej ale taka pozostanie chyba tylko marzeniem, więc sama będę musiała sobie zrobić :P

   Delete
 8. Właśnie dzisiaj odkryłam w mojej Bydgoszczy sklep z bardzo epickimi i fantazyjnymi tkaninami ^^ Jak do niego wejdę to chyba już nie wyjdę. Wcześniej kupowałam w zwykłych pasmanteriach, w których królowały wielkie, tandetne kwiaty i nudne kolory- mi natomiast podobają się najbardziej tkaniny w drobne wzorki. Myślę, że dobrym pomysłem dla mnie byłoby "kolekcjonowanie" ciekawych materiałów, bo szyję okazjonalnie. Ostatnio uszyłam sobie pokraczne etui na fiszki :P
  Przepiękny organizer, jak ja bym chciała taką torebkę! :D Chociaż, materiał wzięłabym troszkę inny, te piórka są epickie, ale jak dla nie zbyt romantyczne- gryzły by się z moją gębą i wojskową kurtką!
  Jeee, ja nie znoszę grzybów, ale jesień i lasy kocham. Uspokaja mnie ta pora roku.
  Drewniany guzik jest suuuuper, uwielbiam takie rzeczy "z natury".
  pozdrawiam

  ReplyDelete
  Replies
  1. Hehe no faktycznie do wojskowej kurtki takie piórka by w ogóle nie pasowały :D Etui na fiszki? Ło, jeszcze nie słyszałam o takim czymś :D pokażesz? Masz gdzieś zdjęcie? Z chęcią zobaczę!!!

   Jak można nie lubić grzybów :O toż to straszne hehe :D

   Delete
 9. Świetny ten organizera, a materiał w piórka rzeczywiście jest uroczy.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dziękuję! Cieszę się, że piórka przypadły Ci do gustu <3

   Delete

Thank you for your comment! <3

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...