Tuesday, May 05, 2015

Colorful Post

Today's post is full of colours! I would like to show you a few things - some quite new, and other quite old! Let's start with a new set. More precisely - two almost identical sets!
Dzisiejszy post będzie bardzo kolorowy! Chciałabym wam pokazać parę rzeczy - nowych i starych! Zacznijmy od nowego zestawu. A dokładniej - dwóch prawie identycznych zestawów!
Two wallets with big buttons plus two matching tissue holders. The main fabric is from IKEA, the nice pastel one from the inside is from House of Cotton. As always the wallets have 4 card slots each (they can fit 8 cards), three simple pockets and one with a zipper. Everything closed my favourite wooden buttons!
Dwa portfele z dużymi guzikami a do tego pasujące chusteczniki. Główna tkanina jest z IKEI, a ta pastelowa ze środka ze sklepu House of Cotton. Jak zwykle portfele mają po 4 kieszonki na karty (spokojnie mieszczą 8 kart), trzy zwykłe kieszenie i jedną z suwakiem. Wszystko zamknięte za pomocą moich ulubionych drewnianych guzików!
How do you like them? What do you think about the interior, does it match the exterior in your opinion?
Jak wam się podobają? Co sądzicie o wnętrzu, pasuje do zewnętrznej części portfela?

And now something completely different! A gift for my good friends who organised a housewarming party. As the tradition says, every guest should bring a gift for the hosts so I decided to make two pillows: a "hello there gorgeous" for her, and a "hello there handsome" for him!
A teraz coś całkiem innego! Prezent dla moich dobrych znajomych, którzy jakiś czas temu organizowali parapetówę. Tradycyjnie każdy gość powinien przynieść prezent dla hostów - ja postanowiłam zrobić dwie poduszki: jedną z napisem "witaj piękna" a drugą z "hej przystojniaku".
 Pillows were given in a special bag as you can see. Why? Well.. it was a costume party, and we (my A. and I) were dressed as thieves! I'm sorry for these really bad photos.. but the party was a couple of months ago and I totally forgot to make better photos!
Poduszki wręczyłam w specjalnym worku jak widać. A dlaczego akurat taki? No.. to była impreza kostiumowa :D a ja i mój A. byliśmy przebrani za złodziejaszków! Wybaczcie te kiepskie zdjęcia ale impreza była kilka miesięcy temu, i totalnie zapomniałam o zrobieniu porządniejszych zdjęć!

 ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ 

Ok and now a bit about.. the beautiful weather outside! It sometimes rains but I don't really care because everything is blooming! The trees are so beautifully green, flowers are blooming and the birds are singing all day long. This is the perfect time of the year, don't you think?
A teraz coś o.. tej przepięknej pogodzie! Fakt, czasami pada.. ale mam to gdzieś bo wszystko kwitnie! Drzewa są tak pięknie zielone, kwiaty kwitną a ptaszki śpiewają całymi dniami! To idealna pora roku, prawda?
 I missed having breakfast on the balcony.. and last week was the first time this year! A few days were so warm and sunny that I spent them making stuff on the balcony - for example: weaving! I barely started, but I hope I'll finish it in May.
Tęskniłam za śniadankami na balkonie.. i w końcu w zeszłym tygodniu odbyła się pierwsza balkonowa wyżerka tego roku! Kilka dni było tak ciepłych i słonecznych, że całymi dniami kombinowałam coś na balkonie! Np. wzięłam się za tkactwo artystyczne - ledwo zaczęłam, ale mam cichą nadzieję, że skończę to w maju.
Have you ever tried weaving? I thought it was quite easy, but now I have to admit it's difficult! Thank you Anti for lending me this weaving frame - I hope I won't destroy it! :P
Próbowaliście kiedyś tkać? Szczerze mówiąc ja myślałam, że to całkiem łatwe.. teraz mogę przyznać że to trudne! Dziękuję Anti za pożyczenie tej ramy.. mam nadzieję, że jej nie rozwalę! :P

What have you been up to?
A co u was? Co fajnego ostatnio robiliście? 
marysza

13 comments:

 1. Portfele bardzo mi się podobają, idealnie dopasowałaś tkaniny. Zastanawiam się tylko dlaczego ja jeszcze nie uszyłam sobie portfela??
  Poduszki świetne a worek rewelacja :)
  Oj tak teraz jest najpiękniej, słońce, ptaszki… choć wolałabym odrobinę cieplej ale już nie narzekam dobrze że śniegu i mrozu już nie ma :) Balkonu nie mam ale staramy się jak najczęściej wyjeżdżać w plener i łapać jak najwięcej promieni słonecznych.
  Tkactwo artystyczne – trzymam kciuki i koniecznie pochwal się efektami.
  Ostatnio szyję, farbuję, szyję i farbuję a jak nie to urządzamy sobie kilometrowe spacery :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Nie wiem czemu jeszcze nie uszyłaś jakiegoś dla siebie, ale serdecznie polecam! Tutaj masz tutorial: https://elily00.wordpress.com/tutorials/wallet/ :) Ja bardzo doceniam mój balkon, bo na kilkukilometrowe wycieczki jakoś czasu mi brak w tygodniu więc wygrzewam się na balkonie kiedy tylko się da :D Ciekawe co tam farbujesz ciekawego, zaraz zerknę na bloga :D

   Delete
 2. ale masz fajowy widok z balkonu, u mnie widać drugi blok ;)

  poduchy mniamuśne!!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jeszcze dwa lata temu też miałam widok podobny do Twojego - ogromna szkoła i blokowiska. A teraz, ten skromny lasek po prostu uwielbiam <3

   Delete
 3. Super poduchy :) Wpadły mi najbardziej w oko.
  A portfel pasująco zrobiony ;)
  Co do tkania to za kurdupla w szkole chyba coś robiłam i z babcią :) Ostatnio Aga z PreetyPleasure coś tworzyła w ramce.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Zajrzę do tej Agi z PreetyPleasure bo nie znam, a chętnie zerknę na jakiś nowy blog!

   Delete
  2. Na insta najwięcej zobaczysz - agafleischer ;) w nazwie kopnelam sie z literka... PrettyPleasure ;)

   Delete
 4. So many fun things:) I really like the wallet. It is gorgeous and looks very practical too.

  Good luck weaving! I look forward to seeing what you're making.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Thanks! I hope that I'll finish the weaving soon.. it's so time consuming!! I almost destroyed it two times already o.O

   Delete
 5. Ładne portfele, ale pomysł na prezent i jego wręczenie? Po prostu genialny! Świetne poduchy ;)

  Zapraszam serdecznie na bloga i CANDY: www.nozyczkirudej.blogspot.com

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dziękuję! Widziałam mnóstwo podobnych poduszek na Pintereście - tyle, że ja napisy na swoich robiłam sama, odręcznie pisakami do tkanin :)

   Delete
 6. O rany jesteś człowiek - orkiestra :-D szycie, rysowanie, dzierganie i jeszcze...tkactwo! Podziwiam! Wszystko jest piękne, a śniadanko na balkonie wiosenną porą to strzał w dziesiątkę! :-)
  Pozdrawiam ciepło

  ReplyDelete
  Replies
  1. Oj ne przesadzajmy :P szyje troche :D, rysuje mało co, dziergać się uczę a co do tkactwa, to pierwszy raz się za to wzięłam i niezbyt mi wychodzi xD Ale dziękuję!

   Delete

Thank you for your comment! <3

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...