Thursday, December 17, 2015

December Daily 2015 !

Hello! It's time to show you my December Daily! Last time I was working on a DD album was in 2012. But I didn't finish it - I'm really bad with filling up my albums systematically. But this year I decided to put myself together and document this magical month!
Hej! Czas pokazać wam mój tegoroczny Grudniownik! Ostatni raz robiłam tego typu album chyba w 2012r. ale oczywiście go nie skończyłam - jestem naprawdę kiepska w systematycznym uzupełnianiu albumów. Ale w tym roku postanowiłam wziąć się w garść i robić wpisy przez calutki miesiąć!

It's not a typical album - it's a mixture of an album and a sketchbook. If you want to make a similar one for the future, I prepared a tutorial for you - just click >> HERE <<.
Jak widać to nie jest zwyczajny album - to pomieszanie albumu ze szkicownikiem. Jeśli macie ochotę zrobić coś podobnego na przyszłość to przygotowałam dla was tutorial, o >> TUTAJ <<.
The first page is quite simple.. I just used some cards from CAT File Store :)
Pierwsza strona dość prosta. Użyłam tylko kilku kart od CAT File Store :)
The interior.. it's diversified. Sometimes I use photos to sum up the whole day.
Ale środek.. środek jest zróżnicowany. Czasami przyklejam zdjęcia podsumowujące cały dzień.
But mostly I'm doodling. Very simple sketches with a description of the day.
Ale najczęściej staram się bazgrolić. Bardzo szybkie szkice z opisem dnia.
When you think about it - sketching is easier than taking photos - you can sketch whatever you remember from the day. You don't have to think about the good light to take to photo or where to print it later!
Szczerze mówiąc to szkicowanie jest łatwiejsze niż robienie zdjęć - nabazgrolić można cokolwiek się pamięta z danego dnia. Nie trzeba myśleć o dobrym świetle ani o tym gdzie te zdjęcia potem wydrukować!
As you can see, I make sketches of the little pleasures of the day (related to Christmas of course!). I don't have a lot of time for these illustrations so I'm using watercolour crayons - they're easy and really fast to use! :)
Jak widać szkicuje małe codzienne przyjemności (związane ze świętami ozywiście!). Nie mam na te ilustracyjki zbyt wiele czasu więc używam kredek akwarelowych - są super szybkie w użyciu! :)
Because of my busy weekends I already have some backlogs - about 5 days!! I hope I'll manage to catch up before the end of the year :)
Przez moje zawalone weekendy narobiłam sobie zaległości - już około 5 dni!! Ale mam nadzieję, że przed końcem roku je nadrobię :)
13th December - a very special day. 7 years with my A.
We spent our anniversary just relaxing.. because we were extremely tired after a busy week.. but still, thank you A. for spending this day (year, 7 years!) together. 
13 grudnia - wyjątkowa data. 7 lat z moim A.
Rocznicę spędziliśmy leniuchując.. bo byliśmy zbyt zmęczeni po ciężkim tygodniu.. ale i tak, dziękuję A. za ten wspólny dzień. rok. 7 lat! razem. 
How do you like my December Daily album? Are you keeping your December memories in albums? If yes - leave links to your DD's! I would love to see them :))
Jak wam się podoba mój Grudniownik? Też tak przechowujecie świąteczne wspomnienia? Jeśli tak, wpisujcie linki do waszych DD w komentarzach. Baaaardzo chciałabym je zobaczyć :))

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

And now something different but also related to this lovely Christmas time - cards!
I was afraid that I won't manage to make the cards on time.. but fortunately I did! I finished them on Monday and I'm sending them today!
A teraz coś z innej beczki.. chociaż też związanego ze świętami - kartkiiiii!
Bałam się, że w tym roku nie wyrobię się z kartkami.. ale na szczęście się udało! Skończyłam je robić w poniedziałek, a dzisiaj lecę na poczte je wysłać!
My cards are colorful every year! This time I used papers from CAT File Store and GO Scrap. Wonderful collections!!
Każdego roku robię zestaw kolorowych kartek! Tym razem użyłam papierów od CAT File Store i GO Scrap. Przepięęęękne kolekcje!!

I made only 8 cards, but I don't really need more. How about you, how many cards did you make this year?? 10? 20? 50?! :D
Zrobiłam tylko 8 kartek, ale tak naprawdę nie potrzebuję więcej. I tak się cieszę, że udało mi się znaleźć czas na te 8 sztuk! A wy ile kartek naprodukowaliście?? 10? 20? 50?! :D

Have a nice week everyone! Christmas is almost here! 
No, to wesołego tygodnia! Święta już tuż tuż! 

13 comments:

 1. Cudo! Aż trudno uwierzyć, że to wszystko dzieło Twoich rąk. Rysunki obłędne :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dziękuję!! Bardzo mnie cieszą te rysunki :)) A ty prowadzisz DD??

   Delete
 2. Grudniownik jest niesamowity, szalenie podobają mi się Twoje rysunki :) Dzięki nim jest inny niż większość grudniowników :D
  Kartki ekstra :) ja zrobiłam aż JEDNĄ :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Cieszę się, że przypadł Ci do gustu Offca!
   Aż jedną? Ojej, nie przemęczyłaś się :D? Hihi :P

   Delete
 3. Wow, ale piękny jest Twój grudniownik - te ilustracje są przepiękne :-) Ja w tym roku po raz pierwszy zrobiłam swój grudniowy album u Karoli Witczak na warsztatach i mam zaległości większe niż tydzień ;-D ale ciężko nadążyć ;-) Tutaj możesz zobaczyć jak uzupełniłam pierwszy tydzień ;-) http://wpracowniupati.blogspot.com/2015/12/adwent-2015-czyli-sow-kilka-o-naszym.html
  A Twoje kartki są przepiękne! Ja ostatni raz świąteczne kartki robiłam w hurtowych ilościach na kiermasz dwa lata temu, więc i na ten rok mi trochę zostało ;-) Buziaki i pozdrowienia!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dziękuję Pati!!! Twój grudniownik też jest świetny, właśnie zajrzałam na Twojego bloga :D Też jakoś nie mogę nadążyć, dzisiaj znowu sobie robię zaległości ;(

   Ojej, to ile Ty Pati zrobiłaś tych kartek dwa lata temu :D? Gdybym wiedziała, że masz taki nadmiar, to bym sobie u Ciebie zamówiła :D

   Delete
 4. Właśnie biorę się za produkcję kartek i prawdopodobnie będzie ich 7... Albo osiem, jak dokupię ten znaczek, o którym zapomniałam :P
  Zamierzam zrobić je swoją ulubioną metodą kolażu, bardzo praktyczną dla ludzi, którzy nie mają pieniędzy- pozbierałam gazetki świąteczne i pokupowałam super tanie kolorowe torebki z Pepco. Na wszelki wypadek wrzucę je do skrzynki w tym samym mieście, do którego mają dotrzeć, może będą na czas...
  Bardzo fajnie rysujesz, mi by takie szkice zabrały godzinę na jeden... Nigdy nie robiłam takiego albumu, bo w moim życiu jest sporo dni, w czasie których tylko siedzę w szkole i się uczę, a potem nagle nadchodzą dni, gdy dzieje się wszystko, i nie sposób tego opisać.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Nie pomyślałam o wykorzystaniu gazetek świątecznych! Świetny pomysł :D
   Wiesz, te szkice też zajmują mi sporo czasu.. ale bardzo lubię je robić :D

   Co do wpisów, to u mnie też są takie dni kiedy siedze na uczelni 12h, ale zawsze znajdzie się jakiś magiczny moment w ciągu dnia, który warto upamiętnić! U ciebie też tak na pewno jest :) Chociażby odpoczynek po ciężkim dniu przy herbatce i kakao :D

   Delete
 5. Ja. Cię. Nie. Mogę. Widziałam na Insta, szczęka mi opadła, ale jak zobaczyłam szczegóły to mnie z tą opadniętą szczęką zamurowało. Osom to jest! Ja nie wiem, jak można każdą stronę tak genialnie skomponować, okładka jest zwyczajnie epicka (nie wiem co to za materiał, ale chcem go, nie ważne że nie będę umiała nic z nim zrobić :D), a rysunki przesłodkie. Chyba pierwszy raz tak się naprodukowałam w komentarzu pod grudniownikiem, a i tak brakuje mi słów :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kochana, Ty chyba żartujesz :D Ty zrobiłabyś dużo lepsze ilustracyjki! Umówmy się, że w przyszłym roku obie zrobimy szkicowe grudniowniki, co Ty na to :D?
   W tkaninie z okładki tez jestem zakochana - kupiłam ją w CottonBee! Ale jak byś chciałam, to mogę Ci trochę wysłać :D
   Dziękuję za te mega miłe słowa!!! Buziaki!!

   Delete
 6. Wow, your illustrations look amazing and I love the cards! :) I managed to catch up with your recent projects as well, they are all wonderful, I'm happy that you can find time for creating new things. :)
  (I finally got around to starting my December Daily too, and I'm back to online life after lots of university stuff. :D)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Hi Kata!!! I've sent you one of these cards a few days ago :D I almost don't have time for creative stuff - -I sew at night! But I will write about everything in my letter soon!
   You've started a DD? Yay!!! I would love to see it!!

   Delete
 7. Pomysł na rysowany DD jest po prostu genialny :))) Chyba już wiem jak to będzie u mnie wyglądało next year :))

  ReplyDelete

Thank you for your comment! <3

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...