Wednesday, November 06, 2013

October in photos

Hello guys! In the previous post I mentioned that I want to create a weekly post with photos from my life beside sewing. Some of you said that you would like to see something like this from time to time, so here is the first post! But this time photos will be from the whole month October, just to check if you will like them! :)
Hej! W poprzednim poście wspomniałam, że chciałabym zrobić na blogu cykliczny post ze zdjęciami z mojego życia. Kilka osób napisało, że chcieliby takie coś zobaczyć więc postanowiłam, że spróbuję! Dzisiaj pierwszy post ze zdjęciami! Co prawda z całego miesiąca - nie z tygodnia, ale najpierw muszę sprawdzić czy w ogóle wam się to spodoba! :)

October was amazing, the weather was perfect for all kinds of walks, sightseeing and discovering my new neighbourhood.
Below you can see some photos from a little trip to my A.'s coutryside, we LOVE mushrooming in this forest, Pazurek is really a beautiful place!
Październik był niesamowity, pogoda była idealna na różne spacerki, zwiedzanie czy odkrywanie swojego nowego sąsiedztwa.
Poniżej zdjęcia z naszej małej wycieczki na wieś - uwielbiamy chodzić na grzyby w tym cudownym lesie, Pazurek to naprawdę przepiękne miejsce!
 Like some of you know we moved to a house, from a flat - we have a little shock with how much work a person has around the house - but I love it! We have our own, dreamed garden (without flowers - not yet!) and a nice view from our windows :)
Część z was wie, że przeprowadziliśmy się z mieszkania do domku - jesteśmy troszkę zszokowani z ilością pracy jaka jest przy domku - ale uwielbiam to! W końcu mamy nasz mały, wymarzony ogródek (no narazie bez kwiatków :P) i całkiem fajny widoczek z okna :)
 Like I mentioned before, October was perfect for discovering the neighbourhood - I discovered a park Rozkówka just 10 minutes from my house! It's a little forest with beautiful trees, paths to walk, hotels for animals (wow!) and a stud!
Jak wspomniałam wcześniej, Październik był idealnym miesiącem na zwiedzanie okolicy - odkryłam park Rozkówka, który jest 10 minut spacerkiem ode mnie! To malutki lasek z pięknymi drzewami, ścieżkami do spacerowania, hotelami dla zwierząt (łał!) i stadniną koni!
At the end of this month I passed all my exams from the second year of my studies. I'm on the third year - at last!! I have a bit more time for myself and for my crafty stuff thanks to it - and finally I got my hands on SODAlicious stuff!
Pod koniec miesiąca w końcu zaliczyłam wszystkie egzaminy z drugiego roku. W KOŃCU jestem na trzecim roku!! Dzięki temu mam troszkę więcej czasu dla siebie i moich craftowych pierdół - no i mogłam dorwać się do sodowych papierów!
Usually I go to the cinema once/twice a month but for the last two months I had no time - I was so happy we could go and see something on the big screen!
Zazwyczaj chodzę do kina raz/dwa razy w miesiący ale przez ostatnie dwa miesiące nie miałam w ogóle czasu - ale miałam radochę jak poszliśmy na Carrie!

I really hope you like my bits and pieces of life in photos. Nothing very interesting but I noticed that I really like visiting other crafty blogs and seeing some 'backstage' photos :)
Mam nadzieję, że spodobał wam się post choć troszkę. Nic jakiegoś super interesującego ale zauważyłam, że naprawdę lubię odwiedzać inne craftowe blogi i oglądać czasem zdjęcia 'za kulisami' :)

Have a wonderful day,
Miłego dnia,
marysza

18 comments:

 1. Faktycznie w ciekawej okolicy zamieszkałaś. Wyglada bardzo interesująco. Polskie wioski są bardzo klimatyczne. Cykl z fotkami z miesiąca bardzo mi się podoba, myślę, nawet odgapić ten pomysł od Ciebie :)

  ReplyDelete
 2. Marysza, super :) mieszkasz w pięknej okolicy :) ostatnio obserwuje Cię na instagramie więc mnie taki post sie podoba :) buziaki i lekkiego 3go roku :)

  ReplyDelete
 3. Dziewczyny to wygląda tak, że z jednej strony mieścina jest ładna, a z drugiej strach samemu chodzić.. ale cieszę się, że bliżej mi to tej ładniejszej części :P
  Dziękuję za miłe komentarze!! :D
  Kiosc - ja to też przyuważyłam na innych blogach, szczególnie u Mizerki, Anti i Elyci! Z chęcią zobaczę Twoje zdjęcia :D

  ReplyDelete
 4. pierwsze zdjęcia skojarzyło mi się z Dorotka ;)

  ReplyDelete
 5. jak dla mnie super sprawa z cyklem zdjęciowym, na pewno będę zaglądać ;)

  ReplyDelete
 6. awww jak cudnie u cie w backstejdzu!! czekam na kolejne

  ReplyDelete
 7. It looks so beautiful there, and congrats on passing your exams!!!

  ReplyDelete
 8. No jasne, że się spodoba! Jest cudnie i ja już teraz chcę więcej!
  Skoro się przeprowadziliście to też zdjęć z wnętrz poproszę kochana:))))))

  Ale nie o tym! Ja dziś o czymś innym!
  Notes już po mojej stronie, w moich rączkach i powiem szczerze, że jestem nim ZACHWYCONA! Jest cudny cudny cudny! To nawet mało powiedziane... to co zrobiłaś z tymi kartkami + boska okładka, która idealnie pasuje do mojej letniej torebki!!! Mam dokładnie taki sam materiał:DDD bomba! :D i to wiązanie bardzo mi się podoba:) aż szkoda w nim pisac...bo o czym? ach musze jakoś to przemyśleć;)
  buziaki i dziękuję z całego serca
  niebawem napiszę o Twoich zdolnościach:********

  ReplyDelete
 9. Love all the pretty photos!

  ReplyDelete
 10. I'm happy that you passed all the exams! :)
  You live in such a dream-like place and the photos are just amazing! Thanks for sharing them :)

  ReplyDelete
 11. scraperka - w tym poście: http://marysza.blogspot.com/2013/09/new-old-room.html pokazywałam mój nowy pokój, niestety dom jest starą ruderą i inne pokoje są w rozsypce więc nie ma nic ciekawego do pokazania, nikomu by się nie spodobał domek z zewnątrz i nawet większość wewnątrz a moi rodzice sami BARDZO powolutku remontują, więc przez parę najbliższych lat nic się nie zmieni!
  Cieszę się, że notesior szybko dotarł i że się spodobał! Czekam z niecierpliwością na posta! Buźki!

  ReplyDelete
 12. Gratuluję zdania egzaminów! A widoki piękne.. :)

  ReplyDelete
 13. Oh my! Marysza to pierwsze zdjęcie drzew jest po prostu cudowne! Ja bym mogła tam siedzieć dniami i gapić się jak te liście sobie falują na wietrze. Szkoda że takie widoki już za nami…

  Strasznei lubie takie cykle zdjęciowo życiowe więc czekam na kolejne :) Chociażby comiesięczne i tak je lubie :))

  buziole!

  ReplyDelete
 14. Ależ jesiennie i kolorowo! Uwielbiam zdjęciowe podsumowania na blogach, wstawiaj je jak najczęściej :D

  ReplyDelete
 15. Piękne, jesienne wspomnienia uchwycone w kadrze

  ReplyDelete
 16. beautiful shots !!
  happy life

  ReplyDelete

Thank you for your comment! <3

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...