Friday, July 15, 2016

Greedy Foxy

Everyone knows that I just love foxes, right? It's not that I'm obsessed with them, I just love the pattern.
Wszyscy wiedzą, że kocham lisy, prawda? To nie tak, że mam obsesję, ja po prostu uwielbiam wzory z lisami.

I had bought a book with 50 plush toy projects from scaps last year, and I decided to sew something from it yesterday. The choice what to make first was simple - the Greedy Foxy! I want to make about 10 more projects from this book.
W zeszłym roku kupiłam książkę 50 Projektów Zabawek z Resztek i w końcu postanowiłam wczoraj coś z niej uszyć. Wybór był prosty - zaczęłam od Liska Chytruska! Jeszcze mam zamiar zrobić około 10 projekcików z tej książki.


This toy seems to be a very simple project, right? Well, it is. But it took me some time to finish it, it's quite difficult to work with such small fabric pieces for me.
Lisek wydaje się bardzo prosty, prawda? No, jest. Ale zajęło mi sporo czasu skończenie go, takie małe elementy zawsze sprawiają mi problemy.


The project isn't 100% identical to the one in the book. I didn't copy the pattern but drew it myself, I added a pocket and got rid of the tail (yup, I had sewed it and then I cut it off cuz it looked.. ridiculously).
Projekt nie jest w 100% identyczny do tego z książki. Nie przerysowałam wzoru, narysowałam na osobnej kartce sama, dodałam kieszonkę i pozbyłam się ogona (tak, najpierw wszyłam ogon, potem go obcięłam bo wyglądał.. absurdalnie).


Do YOU like sewing such simple plush toys?
A wy? Lubicie szyć takie proste zabawki?

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

And now a sneak peek of my balcony full of flowers! It's the first year I have these little blue flowers (Lobelia) and I have to admit it, I'm in love!
A teraz mała zajawka mojego balkonu pełnego kwiatów! Pierwszy raz mam te małe niebieskie kwiatuszki (Lobelia Zwisająca) i jestem w nich szczerze zakochana!


And hello from Lunar! As you can see he doesn't like when I'm reading.. I should have been playing with him, not just sitting and doing nothing!
I pozdrowienia od Lunara! Jak widać, nie lubi jak siedze i czytam.. Powinnam się z nim bawić a nie siedzieć i nic nie robić!


Have a nice weekend everyone!
Bawcie się dobrze w najbliższy weekend!
marysza

8 comments:

 1. Ja przyznam, że małe materiały tez nie są moją specjalnością. Ale ta książka brzmi bardzo kusząco. Ja to w ogóle jestem jak rękodzielnicza sroczka, czego nie zobaczę, to już chcę robić i próbować...a ostatnio u tak kończę na kanapie z komputerem...ech :)
  A Lunar boski jest :*

  ReplyDelete
  Replies
  1. U mnie jest to samo! Przez ostatnie dwa miesiące lądowałam przed komputerem, ale teraz już trochę wracam do szyciowego życia. Książkę polecam jeśli znajdziesz ją na super przecenie, w normalnej cenie się nie opłaca bo większość projektów wygląda mniej więcej podobnie :)

   Delete
 2. Strasznie mi się podobają takie zabawki, ale jak na razie szyłam tylko literki i zrozumiałam, jak trudne są takie małe części... Chciałabym uszyć dinozaura (uwielbiam motyw dinozaura :DD ) ale chwilo nie mam pojęcia jak :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ja raz tylko szyłam literkę i powiedziałam, że nigdy więcej :D co do dinozaura, jestem pewna, że gdzieś widziałam tutorial (na jakimś zagranicznym blogu).. poszukaj, na pewno znajdziesz :D

   Delete
 3. Lisek jest uroczy! :) I fajnie, że resztkowy - nic nie może się marnować ;).
  Widzę, że masz warunki do czytania takie, jak ja ;D. Z tym, że u mnie kota uparcie kładzie się na książce i gryzie, jak próbuję ją z niej zdjąć. :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Haha mój pies wkłada pysk między mnie i książkę, ale jeśli jestem twarda i to nie zadziała to smutny idzie spać :P

   Delete
 4. Szyć nie umiem, ale bardzo lubię patrzeć na takie sympatyczne pluszaczki-przytulaczki. :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Najwyższy czas się nauczyć! Hihi :D takie pluszaczki to raz dwa możesz uszyć ręcznie używając tylko filcu, gwarantuję, że efekt będzie świetny :D

   Delete

Thank you for your comment! <3

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...