Wednesday, November 30, 2016

Ladybird Planner

Hi! I was sewing on Monday! Unbeliveable, right? I've almost forgotten how to turn on my sewing machine :P Today I would like to show you the new A6 planner with.. a ladybird pattern!
Hej! Nie uwierzycie, ale szyłam w poniedziałek! Już prawie zapomniałam jak się włącza tę moją maszynę.. Dzisiaj chciałam was zasypać zdjęciami nowego plannera A6!


It's not that easy to find a nice fabric with a ladybird pattern.. the one and only shop which had cute and "funny" ladybirds is Craftoholic Shop! I ordered the fabric even though it was laminated - I just thought I've never made a notebook with a laminated fabric.. so I should try it out, right?
Naszukałam się tkaniny w biedronki.. ojj tak. Ciężko znaleźć ładną tkaninę w biedronki. Jedyny sklep, który taką miał to Craftoholic Shop. Zamówiłam, mimo że tkanina okazała się laminowana. Nigdy w życiu nie szyłam notesu z laminowanej tkaniny.. stwierdziłam, że warto spróbować :)


I have to admit that when it comes to fabrics other than cotton I'm a moron. Seriously. I didn't think that my all-purpose sewing machine foot won't move the fabric! It was so sticky that it didn't move an inch. So how did I manage to make the notebook? Surprise, surprise.. I found in my sewing-stuff-drawer a special foot for leather and other sticky fabrics. I was so relieved! Uf.. If you don't know how this foot looks like imagine a simple foot with three wheels :D It moves the fabric quite smoothly.
Muszę się wam przyznać, że jeśli chodzi o tkaniny inne niż bawełna to jestem totalną kretynką. Serio, serio. Nie wpadłam na to, że moja stopka-do-wszystkiego nie da rady poruszać tkaniną! Była tak klejąca, że nie ruszyła się nawet o milimetr! No to jak dałam zrobić ten notes zapytacie pewnie? Niespodzianka.. w mojej szyciowej szufladzie znalazłam specjalną stopkę do skóry i innych podobnie klejących się tkanin. Nawet sobie nie wyobrażacie jaki wielki kamień spadł mi z serca :D Uf.. Jeśli nie wiecie o jaką stopkę chodzi, to wyobraźcie sobie zwykłą stopkę z 3 kółkami :D poruszają one tkaniną w miarę płynnie.


Ok, but enough about my sewing (in)abilities. Let's get back to the planner itself. Size: A6, number of pages: 400 + five separating cards. Cards are made from SODAlicious scrapbooking papers. I'm almost out of them :(
No dobra, ale dość o moich umiejętnościach (a raczej ich braku). Wróćmy do plannera. Rozmiar: A6, ilość stron: 400 + 5 przekładek. Przekładki zrobione są z cudownych papierów SODAlicious. Już mam ich resztkę :(


It is closed by an elastic band and it has a small, elastic loop for a pen.
As I mentioned before, I had been afraid of the laminated fabric but at the end, I think it's quite a good idea to use such fabrics for notebook covers. Why? Well, it's resistant, waterproof and not that easy to make stains!
Zamykany jest za pomocą gumki i ma małą pętelkę na długopis.
Jak już wspomniałam, bałam się laminowanej tkaniny trochę ale teraz myślę, że to całkiem dobry pomysł, żeby szyć notesy z takiej tkaniny. Czemu? Tkanina jest wytrzymała, wodoodporna i nie tak łatwo ją poplamić!


The notebook is packed and ready to go. Looks like a nice gift, don't you think?
Notes spakowany i gotowy do drogi. Prezentuje się całkiem fajnie, prawda?

Hugs <3 p="">
Ściskam <3 font="">
marysza

8 comments:

 1. Twoje notesy są wspaniałe!!!!!!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dziękuję! Żałuję, że robie ich tak mało :)

   Delete
 2. Uwielbiam Twoje notesy!! Marzy mi się jeden na własność ❤

  ReplyDelete
 3. W takim razie trzeba się umówić na jakąś wymiankę :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jestem za! Tylko wymyśl co byś chciała i się odezwij ;-)

   Delete
 4. Przepiękny ten planner! Gdyby nie mój w pandy który uwielbiam, to pragnelabym go mieć :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Akurat żadnej tkaniny w pandy nie mam :D ale w końcu Twój pandowy planner się skończy hihi :D

   Delete
 5. Ten planer jest przepiękny !! :)

  ReplyDelete

Thank you for your comment! <3

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...