Monday, November 18, 2013

Doctor Who and sewing problems

Are there some Doctor Who's fans? I haven't seen this TV series - yet! - but I am planning to do it for a loooong time now.. the main reason why I would like to see it is very simple :P one of my favourite fantasy authors Neil Gaiman wrote a few screenplays for it!
Czy są tu może fani Doktora Who? Ja jeszcze tego serialu nie widziałam ale mam zamiar! I to już bardzo długo mam taki zamiar, tylko jakoś się zabrać za to nie mogę :P a głównym powodem tego, że chcę go obejrzeć jest to.. że jeden z moich ulubionych autorów fantasy - Neil gaiman - napisał do niego kilka scenariuszy!

But why am I writing a post about this TV series? Well.. I sewed a wallet yesterday which has a Tardis on the cover! I won't write what is a Tardis - because I'm not sure if I know it right :D
Ale dlaczego ja w ogóle piszę o jakimś serialu? Wczoraj uszyłam portfel z motywem Tardisa! Nie będę się rozpisywać czym w ogóle jest Tardis, bo sama dobrze nie wiem :D
As you can see this wallet is quite big - as always it fits all kinds of stuff I carry with me :P
Jak widać portfel jest całkiem spory - mieści wszystko co zazwyczaj ze sobą noszę :P
 About two weeks ago I bought a couple of enormous wooden buttons - they are perfect for my wallets! And I can paint them with all kinds of acrylic paints! Perfect solution :D
Jakieś dwa tygodnie temu kupiłam kilka wielgaśnych drewnianych guzików - są idealne do portfeli! I mogę je malować farbami akrylowymi na jaki tylko kolor sobie wymyślę! No idealne rozwiązanie :D
 My favourite part of this one - the interior!!! You won't believe where I have found this geometric fabric! I bought it in TKMAXX - it was a set of 2 kitchen towels!!
W tym portfelu moją ulubioną częścią jest wnętrze! Nie uwierzycie gdzie znalazłam tą geometryczną tkaninę! W TKMAXX - na dziale ze ściereczkami kuchennymi, były dwie różne w komplecie!!
 During yesterday's sewing I had some problems with my sewing machine. It couldn't sew simple stitches right.. I checked some things and couldn't find the source.. So today I decided to clean my sewing machine inside.. and surprice! I found the source of all my yesterday's problems..
W trakcie wczorajszego szycia miałam trochę problemów z moją maszyną. Nie mogłam szyć najzwyklejszymi ściegami.. Sprawdziłam kilka rzeczy i ciągle nie mogłam znaleźć źródła problemu.. No to dzisiaj postanowiłam ją dokładnie wyczyścić w środku.. i niespodzianka! Znalazłam źródło wszystkich wczorajszych problemów..
It would never suspect that the bobbin is cracked! It was so simple..!
W życiu bym nie pomyślała że szpulka pękła! Takie proste..!

Do you also have some silly problems with your sewing machines from time to time? Tell me about them - maybe I will avoid similar ones in the future! :))
Też czasami macie takie głupkowate problemy z waszymi maszynami? Dajcie znać - może dzięki temu uniknę podobnych w przyszłości! :))

Have a nice (and a trouble-free) week,
Życzę miłego (i bezproblemowego) tygodnia,
marysza

Want a similar wallet? Here is a super easy tutorial >> CLICK << !
Chcesz podobny portfel? Tu macie bardzo łatwy tutorial >> KLIK << !

12 comments:

 1. Widzę, że też dopadło Cię portfelowe szaleństwo:)

  ReplyDelete
 2. eh ta tkanina wewnątrz jest super!
  kurde ja to dopiero uczę się szyć i czasem brakuje mi cierpliwości, bo strasznie się staram a ciągle coś wychodzi nie tak ehhh... :/ ale potem sobie oglądam np CIebie i po prostu chce mi się szyć i tłumaczę sobie, że z czasem to i mnie się tak ładnie uszyje...
  ehhh sorki, że się rozpisałam :) ściskam :)

  ReplyDelete
 3. W życiu bym nie wpadła na motyw TARDISa na portfelu!!! Ostatnio trafiłam na tutorial portfelowy i zamierzam się zmierzyć z wyzwaniem ;)
  A serial uwielbiam i bardzo, ale to bardzo polecam bo jest po prostu świetny! I mega wciagajacy!
  Pozdrawiam serdecznie!

  ReplyDelete
 4. Super ta różowa Tardis. Sam serial jest niesamowity, nie sposób porównać go do czegokolwiek innego. Serdecznie polecam. Może jak się wciągniesz to zobaczymy tutaj więcej przedmiotów z motywami z DW :)

  ReplyDelete
 5. Uwielbiam czytać Twoje posty :) A portfel "zacny" :) Śliczny jest i tyle :)

  ReplyDelete
 6. Sprytnie Watsonie! :D
  Mój łucznik mota nitkę tą od spodu no i kaplica, ale to jest chyba skomplikowany problem /:
  Super upolowane zakupy Marysz i fajowski portfel ^^

  ReplyDelete
 7. Aaaa :D uwielbiam :) Co prawda wolałabym bardziej granatową TARDIS (bo to jest ona nie on :D) ale i tak uwielbiam :) Podziwiam jak cudnie ty śmigasz swoją maszyną, ja muszę w końcu swoją odkurzyć.

  A Doctor Who polecam (ja obejrzałam dwa razy!) pierwszy stary sezon może zniechęcić, ale przebolej go bo potem na scenę wchodzi na scenę David Tennant który jest niesamowity :D

  ReplyDelete
 8. Love the wallet, especially second one.
  I dun have any sewing machine, so can't share more with you :)

  ReplyDelete
 9. The wallet is so cool! :) I have only seen one episode of Dr Who and it was great, so once maybe I'll start watching it from the beginning.
  I always use metal bobbins when I'm sewing, because our plastic bobbins are the original 30-year-old ones my Mom got with her sewing machine and tiny parts broke off from their edges.

  ReplyDelete
 10. Nice work! I will defenitely do one of those wallets someday! I found some very big store that even has a room with fabric "leftovers" and I already got a piece of {very cheap!} faux leather from there! yay!

  About machines... hmm... i have a few bobbins that are smaller than normal ones so its hard to move the thread from big spool to bobbin coz it doesnt turn properly @,@ so annoying! =)

  Cheers!~

  ReplyDelete
 11. your wallets are fabulous…..you did a wonderful job creating them! and i love your blue polka dot fingernails! xox

  ReplyDelete
 12. Koleżanko czy takie cuda za zamowienie szyjesz?
  madzia_lenk@interia.pl

  ReplyDelete

Thank you for your comment! <3

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...