Thursday, November 13, 2014

My New Craft Room !

Hello everyone! Some of you are probably wondering why I have been so quiet lately.. well there is a good reason for it! I spent all my free time on painting, putting wallpaper and decorating my new craft room! I was dreaming about a special place like this for ages!
Hej! Część z was się pewnie zastanawia co u mnie tak cicho ostatnio.. tym razem mam naprawdę dobrą wymówkę! Każdą wolną chwilę ostatnio spędzałam na malowaniu, tapetowaniu i ozdabianiu mojej nowej pracowni! Marzyłam o niej już dawno.. i w końcu moje małe marzenie się spełniło!

Let the virtual tour begin!
No to co, zaczynamy wirtualne oprowadzanie?

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ 

First of all, my favourite spot in the room: MY DESK!
It's the most important place in my craft room. This desk is for sewing, scrapbooking, working.. almost everything! The matt black wall behind the desk is a wallpaper.
Na początek, najważniejsze miejsce w moim pokoju: BIURKO! 
Służyć będzie do wszystkiego.. szycia, scrapowania, pracy.. itp. Czarna matowa ściana za biurkiem to tapeta :)
 As you can see this area is full of colours and shapes even though the wall is super dark. I wanted to hang some inspiration boards but eventually I decided to put all my inspirations directly on the wall using washi tape :)
Jak widać mimo ciemnego tła jest w tym miejscu dość kolorowo. Chciałam zawiesić też tablice z inspiracjami ale w końcu stwierdziłam, że będę przyklejać inspiracje bezpośrednio na ścianę za pomocą kolorowych taśm.
 Now lest go to the left - small corner with a very important chest of drawers. I keep all my unfinished projects there + scrapbooking accessories. And as you can see, a special place for my sewing machine.
A teraz reszta pokoju. Po lewej stronie od biurka jest ważna komoda w której trzymam wszystkie moje nieskończone projekty i scrapowe przydasie. I jak widać, na komodzie specjalne miejsce dla mojej maszyny do szycia :D
 I also have a bed in this room, perfect for a guest :) But now I use it to read or just when I have a short tea break from sewing/working. The weird thing is that I have a small wardrobe here and it's not for clothes. I keep there all the big stuff I need for my craft projects.
Łóżko oczywiście też jest w pokoju, tak w razie jakbym miała jakiś niespodziewanych gości :) Jak na razie używam go do czytania lub krótkiej przerwy od szycia/pracy. Dziwne może się wydawać to, że mam w pokoju małą szafę i nie trzymam  w niej ubrań :P tylko różne duuże rzeczy, których potrzebuję do moich projektów.
 Another weird thing here.. a little kitchenette! It's super primitive because I don't have any kitchen furniture, but I can make tea/coffee here and simple dishes. And as you know, a sink is very usefull when you paint, draw, scrapbook.. or just experiment with paper!
Kolejna dziwna rzecz.. malutki aneks kuchenny! Jest mega prymitywny :P bo nie mam mebli kuchennych.. ale mogę sobie zrobić herbatkę/kawkę i proste posiłki. No i mam zlew, co jak wiadomo jest bardzo przydatny jak się maluje, rysuje, scrapuje czy po prostu eksperymentuje z papierem!
 I have a very big window in my craftroom but still it's a quite dark room (it's in the north, where there is no sun!)
Na jednej ze ścian jest duuże okno ale i tak pokój jest dość ciemny bo jest na północy.. czyli nigdy do niego słonko nie wpada :(
 The room has also a special spot with an easel for my A. It's his (work-in-progress) pastel drawing. But I don't think I will let him take this work after he will finish it, it looks perfect with the black walls! :D Am I right?!
W pokoju jest też specjalny kącik dla mojego A. gdzie ma sztalugę. Akurat teraz na sztaludze jest jego pastelowy rysunek (nieskończony!). Ale jak skończy to chyba nie pozwolę mu go stąd zabrać :D przecież idealnie pasuje do mojej czarnej ściany! No nie?!
As you can see I used all my OLD furniture to decorate this craft room. These pieces of furniture weren't used for a couple of months and I'm glad I put them here. I hate when nice, simple furniture is not used! One thing I'm going to change in the future is the kitchenette part - I need a small fridge and other stuff like that. But for now, this is how my workshop looks like! How do you like it? I know it's not perfect for you, but for me it really is.. I had to make this craftroom with the possible lowest cost! :D
Jak widać do umeblowania pracowni użyłam wszystkich moich starych mebli. Leżały nieużywane już kilka miesięcy tym bardziej się cieszę, że mogłam je tutaj dać. Nie cierpię jak takie ładne, zwykłe mebelki leżą nieużywane! Chciałabym zmienić tylko jeden kącik - aneks kuchenny. Potrzebuję małej lodówki i innych tego typu rzeczy.. ale jak na razie musi zostać jak jest. Jak wam się podoba? Wiem, że nie jest dla was idealna ale dla mnie naprawdę jest. Chodziło o to, żeby zrobić ją jak najniższym możliwym kosztem.. i się udało :P

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ 

Have a nice day everyone!
Miłego dnia kochani!

33 comments:

 1. Naprawdę od południowej strony nie ma słońca?? ;) Pracownia śliczna. :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Północnej :D pomyliłam się oczywiście ale już poprawiłam :P

   Delete
 2. Nie jest idealna? Zartujesz? Marzę by chociaz miec w polowie taka jak Twoja by chociaz w ogole miec

  ReplyDelete
  Replies
  1. Chodziło mi o to, że dla mnie jest idealna mimo niektórych niedociągnięć :D uwielbiam tu siedzieć teraz :D

   Delete
 3. Pracownia pełna skarbów, kolorowo i przytulnie, do tego łóżko i mała kuchnia. Czy ja mogę tam u Ciebie zamieszkać ?? :)

  ReplyDelete
 4. Świetne miejsce stworzyłaś! I powinnaś być z siebie dumna..a nie pisać, że nie jest idealne! Jest wymarzone pewnie dla nie jednej rękodzielniczki!
  BUZIAK :) gratulacje

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ale ja jestem dumna :D i baaardzo lubię mój nowy kącik tylko wiesz, trzeba dążyć do ideału! Trzeba wszystko ulepszać :D a ja bardzo chciałabym ulepszyć ten kącik kuchenny i dorobić się prawdziwych sprzętów (lodówka, kuchenka itp.) Dlatego mówię, że nie jest idealny :D

   Delete
 5. Super jest mieć własne miejsce tylko i wyłącznie do craftowania :) Widać, że u Ciebie wszystko ma ręce i nogi, i mimo tej ciemnej ściany reszta jest tak kolorowa, że na brak optymizmu chyba nie można tam narzekać :)
  Fajne jest też to, że wykorzystałaś do tej pracowni już posiadane meble :)
  Gratuluję i pozdrawiam :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Myślę, że gdyby wszystkie ściany były turkusowe to bym oczopląsu dostała od tych kolorów.. dlatego właśnie chciałam to troszkę wygasić tą czernią :D

   Delete
 6. Piękna! Co ty mówisz, że nie idealna! :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Bardzo ją lubię, ale trzeba dążyć do lepszych rzeczy (porządny aneks kuchenny i będę najbardziej zadowolona na świecie :D)

   Delete
 7. It looks like an inspiring space to work in, I wish I had my own craft room. :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. I dreamt about a craftroom for many years. I'm sure your dream will also come true one day!

   Delete
 8. przepięknie! jestem zachwycona

  ReplyDelete
 9. jejku to jest pokój niemalże jak z bajki wymarzony ^^ nie wierzę, że ty to nazywasz stare meble, to jest sztuka! jest mega przytulny a wszystko pasuje jak w zegarku, nawet rysunek się komponuje :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Stare w sensie, ze już nieużywane :D ale ogólnie to nie aż takie stare.. mają chyba z 8 lat, żal byłoby ich nie używać skoro są w tak dobrym stanie :D

   Delete
 10. Wspaniale, że masz wreszcie swoją pracownię :-) Super! Podoba mi się szczególnie kapa na łóżku oraz nowa tapicerka na krześle. Ja też bardzo lubię wykorzystywać stare meble :-) Twoja pracownia jest bardzo inspirującym miejscem, czuć w nim sztukę przez duże "S", a rysunek na sztaludze rewelacyjny :-))

  ReplyDelete
  Replies
  1. Tapicerka robiona na szybko bo potrzebowałam jakiegoś zwykłego krzesełka do pracowni :D Tkanina z IKEA idealnie się nadała bo gruba i kolor pasuje mi do ścian!

   Delete
 11. Robi wrażenie :D Fajnie ze zrezygnowałaś z tablicy, zdjęcia bezpośrednio na ścianie wyglądają dużo fajniej :D Szafa, łóżko, aneks... czego ty tam nie masz? :))

  ReplyDelete
 12. Jest świetnie :) i ta czarna ściana! Jaaj! :)

  ReplyDelete
 13. Kolorowo u Ciebie :) Zazdroszczę pracowni ! Pozdrawiam

  ReplyDelete
 14. Piękna! Taka 100% w Twoim stylu. Szczególnie przypadła mi do gustu ściana z inspiracjami :) Oczywiście zazdroszczę Ci osobnego miejsca na swoje pasje. Ja muszę się z nimi mieścić w sypialni. A kuchni z czasem się dorobisz :)
  Pozdrawiam
  Kamila

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mam nadzieję, że już niedługo tej kuchni się dorobię :D trzeba zacząć grać w Lotto! :D

   Delete
 15. Bardzo ładnie Ci to wyszło! Ja też jestem w trakcie upększania mojej "pracowani", ale to proces bardzo powolny ;). Życzę przyjemnego korzystania z tego pieknego pokoiku!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ja zawsze wszystko wcześniej planuję, żeby sam remont/dekorowanie już było rach ciach! :D

   Delete
 16. Piękne wnętrze :)
  http://whitepulery.blogspot.com/

  ReplyDelete
 17. Łał, przepięknie! Totalnie zaskoczyło mnie, że masz tam kuchenny kącik! Super sprawa :)

  ReplyDelete

Thank you for your comment! <3

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...