Tuesday, July 16, 2013

New 'Old' Journal and experiments with bedclothes!

Last week I started some old journals. I still didn't finish them all but I hope I will be able to finish them this week. Today I would like to show you a notebook created for one of my favourite fabrics - vintage typewriter!
W zeszłym tygodniu zaczęłam robić kilka postarzanych journali. Jeszcze ich nie skończyłam ale mam nadzieję, że uda mi się je skończyć w tym tygodniu. Dzisiaj chciałabym wam pokazać notes zrobiony z jednej z moich ulubionych tkanin - z wzorem maszyny do pisania!
It has 400 white pages A6, but thanks to rough edges it looks much more thicker! Closed with a leather strap. The interior is made of a fabric with a newspaper fabric (white&brown).
Ma 400 białych stron A6, ale dzięki postarzanym brzegom wygląda na duuużo grubszy! Zamykany na rzemyk. Wewnętrzna okładka zrobiona z tkaniny z gazetowym wzorkiem (biało-brązowym).
If someone wants to see more detailed photos, hop onto my etsy -> click!
Jeśli ktoś chce zobaczyć bardziej szczegółowe zdjęcia to zapraszam na moje etsy -> klik!
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
And now something from a completely different subject! Last week my friends were going to a wedding and they needed a modest gift for the bride and groom. We didn't have time to make anything complicated because they asked me to make something 3 days before the wedding (eeek!)! After some thoughts we decided to buy nice bedclothes and alter it!
A teraz coś z kompletnie innej beczki! W zeszłym tygodniu moi znajomi jechali na ślub i potrzebowali skromnego prezentu dla pary młodej. Nie mieliśmy czasu na zrobienie czegoś skomplikowanego, bo poprosili mnie o zrobienie czegoś trzy dni przed ślubem (aaa!)! Po przemyśleniu sprawy zdecydowaliśmy się na kupienie ładnej pościeli i przerobienie jej!
I don't have photos of the pillows - I sewed on them names of the young couple. And bedclothes - as you can see on the photo above I painted two huge wedding rings (with names inside), a quotation form 'The Little Prince' and the wedding date.
Nie mam zdjęć poszewek na poduszki - naszyłam na nich imiona młodej pary. A co do poszwy - jak widać na zdjęciu wyżej namalowałam dwie ogromniaste obrączki (z imionami), cytat z 'Małego Księcia' i datę ślubu.

Everything made using good quality fabric markers which are very difficult to wash up (I have few blouses painted with them).
Wszystko namalowane dobrej jakości pisakami do tkanin - które bardzo ciężko sprać (mam kilka bluzek pomalowanych nimi).

Like I said before it's not complicated and it is a modest gift but I really hope the young couple likes it!
Jak mówiłam wcześniej, to nie jest nic skomplikowanego i to bardzo skromny prezent ale mam nadzieję, że spodobało się parze młodej!

What do you think about gifts like this one? Is it a good idea? And please tell me also what do you think about this new typewriter journal! Can't wait to hear your opinions! :)
Co myślicie o prezentach tego typu? To dobry pomysł wg was? I proszę podzielcie się też opinią na temat tego nowego postarzanego notesu! Nie mogę się doczekać co na ten temat myślicie! :)Have a nice day,
miłego dnia,
marysza

12 comments:

 1. WOw! podziwiam tak napisac i narysowac w tej dużej skali! Strasznie fajny prezent, zapraszam Cie na mój przyszły nieplanowany ejszcze ślub :PP ahaha :)

  a zeszycior w maszynę to lowe!

  ReplyDelete
 2. Pościel świetna , można ją potem na każdą rocznicę wyciągać w ten sposób mąż nie zapomni ;) A notesik piękny <3
  Pozdrawiam

  ReplyDelete
 3. Antilight - hahaha, żebyś potem tego nie żałowała :D

  ReplyDelete
 4. Pościel jest rewelacyjna:) Napiszesz jakiej marki są te pisaki genialne?

  PS. Ja jadę samochodem w sobotę do Sosnowce, więc wiesz, jak coś to mogę Cię zabrać :)

  ReplyDelete
 5. Zapomniana Pracownia - pisaki firmy Sharpie, na allegro ich pełno i można też dorwać w Cropp'ie :)
  Co do spotkania szyciowego to tak jak wspominałam, u mnie nigdy nic nie wiadomo.. dowiem się dopiero jutro czy wyjeżdżam na weekend.. więc nie wiem czy będę na spotkaniu czy nie :(

  ReplyDelete
 6. Ale gruuuby. Cudo! Fajnie sie go pewnie trzyma w dłoniach.

  ReplyDelete
 7. Okej, wiem,że jestem okropna i że nie ma to znaczenia, ale:
  kocham twoje pazury!

  ReplyDelete
 8. bardzo dobry! jestem za prezentami szczególnie hande made

  ReplyDelete
 9. The journal is really nice and the bedclothes are wonderful - they're such a unique present that they would make every couple happy! :)

  ReplyDelete
 10. Jestem absolutnie zakochana w tych notesach!

  ReplyDelete

Thank you for your comment! <3

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...