Friday, July 05, 2013

Two new journals

Wow! Long time without posts about my 'old' journals (the ones with rough edges)! This was my first week of summer holidays and I can't believe how quickly it passed by! I just managed to read one book, customize bedclothes for my friends and sew these two journals!
Ło! Długo nie wrzucałam posta z postarzanymi notesami! To mój pierwszy tydzień wakacji.. i nie mogę uwierzyć jak szybko zleciał! Zdążyłam tylko przeczytać jedną książkę, spersonalizować pościel znajomym i uszyć te dwa notesiorki!
They both are big - A5 with 300 creamy, rough pages. They also have very long covers with flaps for closure. The first one is made of two vintage, flovery fabrics (exterior&interior).
Oba są dość duże - A5 z 300 kremowymi, postarzonymi stronami. Mają bardzo długie okładki i kalpy na zakmnięcie. Pierwszy jest zrobiony z dwóch vintażowych, kwiatowych tkanin (środek też!).
The second one has a red ampersand symbol on the front cover, and the interior is made of a lovely vintage newspaper fabric (used this fabric in my previous bag -> click!)
Drugi ma czerrrrwony symbol ampersad na okładce, a w środku bardzo fajną, vintażową gazetową tkaninę (użyta w ostatniej torbie -> klik!)
 I have to admit I miss making journals, I was so happy when I started cutting paper for them!
Muszę przyznać, że tęsknię za robieniem postarzanych notesów. Byłam taka ucieszona jak zaczęłam ciąć do nich kartki!
 I'm leaving town for the weekend so I still don't have time to finish my triangle quilt. I really hope I will continue making it the upcoming week!!
Wyjeżdżam na weekend więc ciągle nie będę miała czasu, żeby skończyć mój quilt! Mam nadzieję, że będę mieć na niego czas w nadchodzącym tygodniu!!

Which journal looks better for you? The vintage-flowery or the ampersand one? I love your opinions and suggestions! :)
Który journal wygląda dla was lepiej? Kwiatowy czy ten z ampersandem? Uwielbiam czytać wasze opinie i sugestie! :)

P.S. And yay! I'm a readhead again! Found a perfect hair dye, looks just like the one I used two years ago! Sorry for the super bad photo, but it was taken by my phone! :))
P.S. I juuupiii! Znowu jestem ruda! Znalazłam idealną farbę, wygląda jak ta, którą używałam dwa lata temu! Wybaczcie kiepską fotkę, ale robiona telefonem! :))

Have a wonderful weekend ❤,
cudownego weekendu życzę,
marysza

12 comments:

 1. Mnie zdecydowanie bardziej odpowiada ten drugi ;-)

  ReplyDelete
 2. Both of the journals look lovely, my favourite is the one with the ampersand :)

  ReplyDelete
 3. Mi się bardziej podoba ten drugi, bo ja lubię takie silne kontrasty kolorystyczne. Podziwiam Cię za te notesy, Twoje szycie też mi się bardzo podoba, ale notesy to po prostu żądzą!!!
  P.S. Mogłabyś zdradzić jak dbasz o włosy po koloryzacji? Ja kiedyś zafarbowałam się na upragnioną czerń i włosy stały się sianowate, zniszczone, potem musiałam odcierpieć odrosty, bo nie mogłam położyć na nie farby drugi raz:/ Masz jakies triki na zdrowe włosy?

  ReplyDelete
 4. ja też ten drugi, choć oba są niesamowite :)

  ReplyDelete
 5. No nie, to ja myślałam ze ten kwiatowy wam się bardziej spodoba!!! Bo właśnie dla mnie ampersand jest jakoś za bardzo kontrastowy :P

  Aktoza - ja kompletnie na włosach się nie znam, może to zależy też od jakości farby? Staram się myć włosy nie za gorącą wodą (wtedy farba wolniej schodzi) i suszyć trochę ciepłym trochę zimnym powietrzem.. no i zawsze po umyciu staram się używać takich odżywek do włosów farbowanych, które się spłukuje.. więcej chyba doradzić nie potrafię :(

  ReplyDelete
 6. Kolorek włosów piękny. Czasem myślę sobie,że sama bym sobie taki strzeliła, ale chyba tęskniłabym z swoją czerwienią :)) Taki kolor włosów mam już tak długo, że śmieję się, że to właśnie mój naturalny :))
  Oba notesiki są super....Ale chyba bardziej przypadł mi do gustu ten kwiatkowy.... Ta głuuugaśna okładka jest świetna :)
  Pozdrawiam! Udanego weekendu!

  ReplyDelete
 7. Wg mnie ten kwiatowy zdecydowanie ładniejszy :) Pozdrawiam i zapraszam do mnie na urodziny ;)

  ReplyDelete
 8. Drugi jest w moich ukochanych mocno kontrastowych kolorach :)

  ReplyDelete
 9. rudzielcu :*** ahaha :))

  Notesiory piekne, ja cały czas macam swój notesik i zastanawiam się czym go wypełnię :)

  ReplyDelete

Thank you for your comment! <3

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...