Monday, March 17, 2014

Bathroom - Cheap Remake

Last week Scraperka organised a great photo contest about.. bathrooms! It gave me motivation to make some photos of my bathroom at last! I wanted to show you it for a while.. it's not modern, new and high-tech. It's the opposite.. it's very old (several dozen years) and when I saw it for the first time it looked awful! As we don't have money for general renovation I am doing what I can to make it look better with cheap or handmade accessories. Let the cheap tour begin!
W zeszłym tygodniu Scraperka zorganizowała świetny konkurs foto o.. łazienkach! Zmotywowało mnie to do zrobienia zdjęć, które planowałam już zrobić jakiś czas. Moja łazienka nie jest nowoczena, nowa ani nic takiego. To totalne przeciwieństwo.. jest bardzo stara (kilkadziesiąt lat) i jak zobaczyłam ją po raz pierwszy to naprawdę wyglądała okropnie! Jako, że nie ma pieniędzy na remont generalny staram się jak mogę by upiększyć ten kącik w domu. Upiększam tanimi lub własnoręcznie zrobionymi dodatkami. Zapraszam na tanie zwiedzanie!

The bathroom itself is quite small, it has an enormous window, mint green tiles and everything is just.. OLD. I decided to decorate it with black colours to make it more cozy. I don't like window blinds and roller-blinds.. they are just too boring for me so I decided to hang black curtains. We also have in every room flowers, the flowerpot is decorated with a long dotted fabric with a bow.
Łazienka jest mała, ma ogromniaste okno, miętowe kafelki i wszystko jest no.. STARE. Wybrałam dodatki w czarnej kolorystyce, żeby było bardziej przytulnie. Nie lubię żaluzji ani rolet, są jakieś takie.. nudne! Dlatego u mnie wiszą czarne zasłony. W każdym pomieszczeniu w domu mamy kwiaty, tutaj oczywiście też jeden jest. A że doniczka była nijaka, to obwiązałam ją długim kawałkiem tkaniny i zrobiłam kokardę.
 The shelf, boxes and mirror are from IKEA - look good and are very cheap! As you can see on the photo below I have some pompons in the corner of one mirror - I have a lot more pompons in my bathroom on the walls but I couldn't make a nice photo! I love pompons just everywhere..! Yes - I'm obsessed!
Półka, pudełka i lustro są z IKEA - tanie i ładne! Jak widać na poniższym zdjęciu są też pompony - mam ich sporo w łazience na ścianach ale jakoś zdjęcia mi nie wychodziły! Mam pomponową obsesję od jakiegoś czasu!
 I couldn't do anything with these awful walls so I just paint them with a creamy paint, I added a black stripe above the tiles and.. used stamps all around them! I made this stamp from a simple rubber and used waterproof ink. Again - cheap!
Nie mogę wyremontować tych okropnych ścian i dlatego tylko pomalowałam je kremową farbą. Potem dodałam nad kafelkami czarny pas a nad pasem.. wystemplowałam na długości całej łazienki! Stempel zrobiony ze zwykłej gumki do mazania, a do odbijania użyłam wodoodpornego tuszu. I znowu - taniocha!
 I mentioned before that I have lots of handmade stuff in my bathroom, below you can see some examples - the laundry basket, curtains, round rug.. etc. Can you imagine how much money I would spend if I would buy all these things?! I know I sound like a penny-pincher now.. but there are so many more important things to buy.. like fabrics (haha!), books and sweets!
Wcześniej wspomniałam, że mam sporo własnoręcznie robionych dodatków, na zdjęciu poniżej widać kilka przykładów - kosz na pranie, zasłony, okrągły dywanik.. itp. itd. Wyobrażacie sobie ile bym na to pieniędzy wydała gdybym miała to kupić?! Wiem, że brzmi to jakbym była sknerą.. ale jest tyle innych rzeczy na które trzeba wydawać kasę - tkaniny (hehe!), książki i słodycze!
Of course I didn't win the contest, but I am very happy that I had the motivation to show you my bathroom! Maybe it will inspire some of you to make a remake of your own place? Let me know if you like it (or if you don't :P)!
Konkursu nie wygrałam ale i tak jestem bardzo szczęśliwa że zmotywowało mnie to do pokazania wam tej mojej prlowskiej łazienki :P! Może zainspiruje to chociaż kilka osób do przerobienia swoich łazienek? Dajcie znać jak wam się podoba (lub nie podoba :D)!

P.S. As you can see, my doggy "helped me" make these photos :D
P.S. Jak widać mój piesio bardzo mi "pomagał" przy robieniu zdjęć :D

12 comments:

 1. Ale nadałaś szyku temu oldschoolowi ! :D już stemple i kosz wcześniej skradły me serce, a teraz dodatkowo dywanik i zasłonki. Włożyłaś w to dużo pracy, ale ile z tego przyjemności i najważniejsze efekt bombowy! Dumnam z Ciebie :*

  Ps 1. co wisi na lustrze? xD
  Ps 2. pożycz stempla :D

  ReplyDelete
 2. Haha Gurka dziękuję! <3 Na lustrze, to zielone to wielgachna golarka xD a stempel sama zrobić milion razy ładniejszy, mogę Ci gumkę wysłać jak nie masz hehe :D

  ReplyDelete
 3. Haha Wielgachna golarka jak na taka mala Marysz! Niezle ci wyszla ta lazienka podziwiam. U nas jest swiezo po remoncie a woda cieknie po scianie! Wpadaj remontowac Marysz Poppins! :P btw piknie tu na blogu zakolkowalas!

  ReplyDelete
 4. Mira :D jeśli chodzi o cieknącą ścianę to możecie udawać że to fontanna xD cieszę się że podoba Ci się kulkowa zmiana! W końcu coś tu odświeżyłam po tak długim czasie stagnacji :D

  ReplyDelete
 5. Fajna przemiana. Trochę własnoręcznie przygotowanych dodatków i łazienka jest jak nowa. Czarna półka pasuje jak ulał, a stemple - mistrzostwo!

  ReplyDelete
 6. bardzo mi się podoba ta Twoja łazienka! rewelacyjna jest:))))))))
  dobrego dnia:* buziaków moc

  ReplyDelete
 7. O kurcze, chyba powinnam Cię nająć do przyozdobienia mojej łazienki! :3 Twoja wygląda genialnie, naprawdę, nigdy bym nie powiedziała, że ma kilkadziesiąt lat:)
  Fajnie, że miałaś jak pokombinować - u mnie są płytki na całej długości ściany i nie ma co z tym zrobić :c

  ReplyDelete
 8. Oh my God, love the color ... it's so warm :)
  And I like the curtain pattern :)

  ReplyDelete
 9. Mam pytanie - w jaki sposób usztywniasz kosmetyczki czy notesy? Ociepliną, flizeliną? Co polecisz do niewielkich torebek i tego typu rzeczy?

  ReplyDelete
 10. Steppenwolf - kosmetyczki usztywniam flizeliną, czasami niektóre rzeczy ociepliną/watoliną. Nie znam się jakoś bardzo na torebkach, flizelina jak i watolina będą dobre w różnego rodzaju torebkach. Ja jestem za flizeliną bo ona nie musi być tak gruba jak watolina i nie trzeba jej pikować :D

  ReplyDelete
 11. Przepięknie u Maryszy :-) A gdzież to w Dąbrowie można spotkać okno w łazience, nie spotkałam się do tej pory. Ale palnęłam, przecież możesz w domku mieszkać :-)

  ReplyDelete
 12. Swietnie to wygląda :) Lubei takie eklektyczne łazienki z roślinkami w środku :)

  ReplyDelete

Thank you for your comment! <3

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...