Tuesday, March 11, 2014

Tick Tock

Hello there! Isn't the weather outside just outstanding?! I appreciate it even more now when I have a puppy and I can walk with him without wearing 50 sweaters! :D
Hej! Wspaniała pogoda ostatnio, prawda?! Doceniam ją tym bardziej że muszę często wychodzić z moim piesem, i w końcu nie muszę zakładać na siebie 50 swetrów :D

I made some new notebooks and today I would like to show you one of them. The Tick Tock Journal!
Ostatnio zrobiłam kilka notesów i dzisiaj chciałabym wam pokazać jeden z nich. Notes Tik Tak!
 It has 400 pages size A6 and it's veeery thick!
400 postarzanych kartek A6 - grubasek z niego!
 The exterior fabric as you can see has a pattern with clocs. The journal has a rounded flap for closure and a green leather strap. The interior has a nice flowery pattern.
Zewnętrzna tkanina jak widać jest w zegarki. Journal jest zamykany na zaokrągloną klapkę i zielony skórzany rzemyk. Zewnętrzna tkanina ma uroczy kwiatowy wzór.

Second thing I wanted to show you today is.. my first crochet phone case!
Kolejną rzeczą, którą chciałam wam dzisiaj pokazać to.. moje pierwsze szydełkowe etui na telefon!
 I made it about a month ago and just forgot to show you it earlier. I know it's not perfect but I'm super proud of it. And I have to say this - I love youtube tutorials! This case is made with >> THIS << tutorial and the bow is from >> HERE <<. I would never crochet anything without these easy instructions!
Zrobiłam go jakiś miesiąc temu ale ciągle zapomniałam wam go pokazać. Wiem, że nie jest idealne ale jestem z niego dumna! I muszę to powiedzieć - kocham tutoriale na youtube! To etui zrobiłam za pomocą >> TEGO << tutka, a kokardkę z >> TEGO <<. W życiu nie ogarnęłabym podstaw gdyby nie filmiki na youtubie!
My phone has a cosy place to hide when it's in my messy bag! I want to make another one because I'm not fully satisfied with these colours, I used them mainly because I just wanted to try if I'm able to do something like this. The new one will probably be grey and pastel pink!
W końcu mój telefon ma swoją skrytkę w mojej bałaganiarskiej torbie! Mam zamiar zrobić jeszcze jedno bo nie jestem do końca przekonana do tych kolorów, użyłam ich bo chciałam sprawdzić czy w ogóle jestem w stanie takie coś wyszydełkować! Następny będzie prawdopodobnie w kolorystyce szaro&pastelowo różowej!

How do you like this new notebook? And do you have some easy youtube tutorials (for dummies?) if yes I would love to see them! Have a lovely evening everyone! 
I jak wam się podoba najnowszy notesior? Aaaa i macie jakieś łatwe tutoriale (dla idiotów) na youtube? Jeśli tak to bardzo chętnie poklikam w linki od was! Udanego wieczoru! 

10 comments:

 1. The notebook looks awesome!!

  ReplyDelete
 2. Maryszko, notes jak każdy Twój jest niesamowity :)
  A co do szydełek to swietnie sobie radzisz :) jestem z Ciebie dumna :) :*

  ReplyDelete
 3. Etui wyszło super, notesior robi wrażenie :-) Czy ja mogę poprosić o zrobienie takie notesiora dal mnie, z fajna kolorowa okładka?? 25beata@interia.pl

  ReplyDelete
 4. Kolejny genialny notes:) Nie mogę się doczekać, kiedy sama taki dla siebie zamówię u Ciebie;D

  Plus - jak na początkujące szydełkowanie to zajebiście Ci to idzie, nie ma co! :)

  ReplyDelete
 5. ooo nieeeee, oglądanie tych notesów grozi zaślinieniem monitora... ;) trzeba Marysz pogadać kiedyś o wymianie ;):):):)

  ReplyDelete
 6. Jaka pozytywna zmiana na blogu :)) Fajnie! I gratki, że oczaiłaś szydełko i dzie Ci coraz lepiej :))

  ReplyDelete
 7. Beata - odpisałam na @

  Dominika Wilk - ooo Dominika chętnie! :D

  Antilight - no właśnie jakoś nie mogę się do tego przekonać, chyba za długo mój blog wyglądał tak samo i teraz zmiana mnie przeraża :D prawie nic nie zmieniłam a jakoś tak dziwnie xD

  ReplyDelete
 8. Niestety nie podzielę się z Tobą filmikami z tutorialami, bo kiedy ja zaczynałam się uczyć szydełkować, to bardzo szybko os filmików przeszłam do schematów i opisów ;) Z filmików robiłam tylko kwiatki, serduszka, takie tam podstawowe formy ;)
  Mogę jedynie taką wielkanocną inspirację zostawić ;)
  https://www.youtube.com/watch?v=o8qi_wvry74

  Notes fajowski! :)

  ReplyDelete
 9. Izzy - urocze te kurczaki! ale chyba jeszcze za trudne dla mnie.. ale kto wie może spróbuję na wielkanoc coś wydziergać! Dziękuję! :D

  ReplyDelete
 10. Świetny notes:), a i etui niczego sobie:) dobra robota:)

  ReplyDelete

Thank you for your comment! <3

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...