Tuesday, May 27, 2014

Wall Pocket

Hi there! Wondering what have I been doing lately? Nothing much related to sewing (mostly learning!), but I managed to make something for our Art-Piaskownica's Color Challenge! Pastel colors are beautiful, don't you think?!
Hej wszystkim! Zastanawiacie się co ostatnio porabiam? Prawie nic związanego z szyciem (głównie nauka!), ale udało mi się zrobić coś specjalnego na nasze kolorowe wyzwanie w Art-Piaskownicy! Pastelowe kolory są cudowne, prawda?!

Some time ago my A. gave me this polished branch with two holes, my dog wanted to eat it but I took it from him and decided to do something with it - finally!
Jakiś czas temu dostałam od mojego A. wyszlifowany dość gruby patyk z dwoma dziurkami, mój pies go nawet ostatnio chciał zjeść ale akcja ratunkowa zakończyła się powodzeniem! W końcu postanowiłam go do czegoś wykorzystać!
 So I sewed a fabric pocket! It's perfect to hang on a wall or closet. It has four pockets and a special elastic band where you can put some crochet hooks/pencils etc.
No i uszyłam materiałową kieszonkę! Jest idealna do powieszenia na ścianie lub szafie. Ma cztery kieszonki i specjalną gumkę na np. szydełka czy ołówki.
 Of course, I wouldn't be myself if I made everything correctly! I had some problems with the lower pockets, because I forgot that I had to turn everything on the other side at the end of sewing.. Fortunately the yellow piping saved this little project!
Oczywiście nie byłabym sobą gdybym czegoś nie zepsuła! Miałam trochę problemów z dolnymi kieszonkami, bo zapomniałam, że przecież pod koniec szycia wszystko muszę odwrócić na drugą stronę.. Na szczęście żółta lamówka uratowała ten malutki projekt!
 As usual, it doesn't look perfect - but I like how it came out!
Jak zwykle, nie jest idealnie - ale nawet podoba mi się jak wyszło!

Another thing I wanted to show you today - something I finished about one or two months ago - a crochet phone cover! You have probably seen them on my Instagram profile, but still I wanted to show you the details here!
Kolejna rzecz do pokazania na dzisiaj - coś co skończyłam jakiś miesiąc lub dwa temu - szydełkowy pokrowiec na telefon! Pewnie część z was widziała go już u mnie na Instagramie, ale i tak chciałam tutaj pokazać!
 It's simple, I used only two colors - grey and pastel pink. At the front - three crochet frowers. The cover also has a little pastel pink stripe around, which you can see on the photos below.
Jest bardzo prosty, użyłam tylko dwóch kolorów - szary i pastelowy róż. Na przodzie - trzy szydełkowe kwiatki. Sam pokrowiec ma też cienki różowy paseczek naokoło - widać go na poniższych zdjęciach.
I crocheted it so tightly because I wanted it to protect my phone for real! I am addicted to my phone and currently it's my only camera which I use every single day!
Oczka są bardzo eee gęsto (?) bo chciałam żeby porządnie ochraniał mój telefon! Jestem uzależniona od telefonu i obecnie to mój jedyny apratak, którego używam codziennie!

What do you think about the fabric pocket? Do you like hanging stuff like that on walls? Or maybe is it just too much? As you know, my walls are full of EVERYTHING o.O !
I co sądzicie o kieszonce? Lubicie wieszać takie rzeczy na ścianach? Czy to już dla was przesada? U mnie jak wiecie ściany są zalawone WSZYSTKIM o.O !

P.S. Two weeks of exams started.. keep your fingers crossed! It always helps!
P.S. Maraton z egzaminami rozpoczęty.. trzymajcie kciuki! To zawsze pomaga!

7 comments:

 1. Super patent! Ostatnio nawet myślałam o takiej, ale z większą ilością kieszonek (9 lub 12), po czym przyszło mi do głowy, że nie mam jej gdzie powiesić. :(

  ReplyDelete
 2. maryszko genialne! buziaków moc dla Ciebie :)))

  ReplyDelete
 3. Powodzenia, u mnie też zaczyna się 3-tygodniowa jazda.. A pokrowiec super :)

  ReplyDelete
 4. Fajny pomysł, zapożyczę sobie od Ciebie, jeśli pozwolisz:) Powodzenia na egzaminach.

  ReplyDelete
 5. Och, wreszcie mogę komentować blogi z jakiegoś realnego konta. Ten pomysł jest świetny :D Życzę powodzenia na egzaminach i bądź tak kreatywna, jak jesteś! Pozdrawiam baaaardzo serdecznie.

  ReplyDelete
 6. pozwoliłam sobie dziś u ciebie zagościć :) to był cudny czas... dziękuję za słowo pozostawione na moim blogu - cieszą ... bo są namacalnym śladem twojej obecności u mnie ... pozdrawiamy Ki i Kaja <3

  ReplyDelete

Thank you for your comment! <3

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...