Thursday, January 29, 2015

8 Random Facts About Me

Hello everyone! This post will be a bit unusual.. why? Well I was invited by Antilight to take part in a little blog game - 8 facts about me. The rules are simple, just write 8 facts about yourself that not everyone knows and invite 3 other people to play along!
Hej wszystkim! Dzisiejszy post będzie całkiem inny niż zwykle.. dlaczego? Bo Antilight zaprosiła mnie do wzięcia udziału w takiej małej blogowej zabawie - 8 faktów o mnie. Zasady są proste, piszecie 8 faktów o sobie (takich o których nie wszyscy dookoła wiedzą) i zapraszacie do zabawy kolejne 3 osoby!

8 FACTS ABOUT ME:
8 FAKTÓW O MNIE:

♥ I HAVE A LOT OF PHD'S 
PHD - Project Half Done. I start a lot of different projects but I do not finish half of them! Simple example: three years ago I started a hexagon quilt - 50% is done (150x150cm). Sewing clothes or bags for myself.. everything is started somewhere in my wardrobe.
MAM PEŁNO NIEDOKOŃCZONYCH PROJEKTÓW
Zaczynam masę projektów, ale kończę tylko połowę z nich! Prosty przykład: trzy lata temu zaczęłam szyć narzutę - zrobiłam 50% (150x150cm) i tak sobie od tamtej pory leży. Szycie ubrań czy torebek dla siebie to samo.. wszystko leży pozaczynane gdzieś w mojej szafie.

♥ I AM ADDICTED TO SWEETS 
Seriously - a day without something sweet is not a good day. I can eat a chocolate in 1 minute and I still want more!
JESTEM UZALEŻNIONA OD SŁODYCZY
Naprawdę! Dzień bez czegoś słodkiego nie jest dobrym dniem. Tabliczkę czekolady pochłaniam w 1 minutę i ciągle mi mało!

♥ I BUY TOO MANY BOOKS 
Yup. It sounds weird but it's true. I read about two/three/four books a month now but I buy much more. I have about 40 new books that are waiting for me to read them and I still buy at least one every month!
KUPUJĘ ZBYT DUŻO KSIĄŻEK
Taa. Może i dziwnie to brzmi ale to prawda. Czytam około dwóch/trzech/czterech książek miesięcznie teraz ale kupuję dużo więcej. Mam około 40 nowych, nieprzeczytanych książek które czekają grzecznie aż się za nie zabiorę. No ale jeszcze przynajmniej jedną na miesiąc dokupuję!

♥ I DON'T WATCH TV AT ALL 
I have a TV but I use it only for my PS3 (I love playing games!) and watching DVDs or TV series. Watching TV is an awful wasting time for me. I disconnected my TV about 8 years ago.
NIE OGLĄDAM TELEWIZJI
Mam telewizor ale używam go tylko do grania na konsoli (kocham gry!) i oglądania filmów DVD lub seriali. Już około 8 lat nie mam podłączonej telewizji. To dla mnie marnowanie czasu orkopne.

♥ I DON'T TRUST PEOPLE 
I don't trust anyone except for my family and just few friends. The rest of the world is evil and I'm afraid of it.
NIE UFAM LUDZIOM
Ufam tylko mojej rodzinie i garstce moich znajomych. Świat jest zły i się go boję.

♥ I DON'T LIKE MY BIRTHDAY 
I like celebrating my friend's and family's birthdays but noone ever celebrates my birthday - that's the simple reason why I don't like this day. I always feel sad and disappointed a bit, because noone gives a damn about it - sad, but true.
NIE LUBIĘ SWOICH URODZIN
Lubię świętować urodziny moich znajomych i rodziny ale nikt nigdy nie świętuje moich - dlatego ich nie lubię. Powód prosty :) Zawsze w dniu moich urodzin czuję się zawiedziona i smutna, bo wszyscy mają moje urodziny gdzieś - smutne, ale prawdziwe.

♥ I LOVE SLEEPING 
I love my bed and my pillows. 8h of sleep is way too short for me! 9 at least. 11 is perfect! But not in summer, in summer I wake up earlier because the sun gives me energy to start the day!
KOCHAM SPAĆ
Kocham moje łóżko i moje poduszki. 8h snu to stanowczo za mało dla mnie! 9 jest ok. 11 idealnie! Ale latem tak nie mam, budzę się wtedy dość wcześnie dzięki słoneczku za oknem, które daje mi energię do działania!

♥ SOMETIMES I'M AFRAID OF THE DARK 
Not always - just sometimes. Mostly when I'm home alone! I believe in all kinds of monsters and incredible stories (too many fantasy books!).
CZASAMI BOJĘ SIĘ CIEMNOŚCI
Nie zawsze - czasami. Najczęściej kiedy jestem sama w domu! Wierzę w różne potworki i różne nieprawdopodobne historie (zbyt dużo książek fantasy!).

Ok, now admit - who has similar facts to mine? :D
No dobra, przyznawać się - kto jest do mnie podobny? :D
I would like to invite DrychaCzarna Biedronka and Scraperka for this little game!
Do zabawy chciałabym zaprosić Dryszkę, Czarną Biedronkę i Scraperkę!

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ 

Last weekend was beautiful! The real Polish winter is finally here! The views at the countryside are just perfect. Even the goat ran away from her shed to play in the snow! :D
A tak poza tym co u mnie? Nie mogę uwierzyć, że zeszły weekend był tak piękny! W końcu zawitała do nas prawdziwa polska zima! A widoki na wsi są po prostu idealne. Nawet koza zwiała z jej małej stodoły żeby pobawić się w śniegu! :D
How was your weekend guys? Was it also very snowy :D?
A co uwas moi drodzy? Jak wam minął weekend? Też w śniegu :D?

27 comments:

 1. no ciekawe , ciekawe :D z twojej listy to tylko kocham spac i boje sie ciemnosci! :D x

  ReplyDelete
  Replies
  1. Może dlatego lubimy spać, bo boimy sie otworzyć oczy jak jest ciemno :D?!

   Delete
 2. Fajnie poczytać o Tobie, Troszkę szkoda, że myślisz o świecie w ten sposób i nie ufasz ludziom. Moja mama podchodzi tak do życia i widzę jak jej ciężko na świecie. Ludzie zawodzą bo nie są doskonali. Oszukują bo się boją ... ale w śród nich jest wielu pozytywnych i dobrych, którzy pomagają nam żyć. Doświadczyłam tego przy mojej ciężkiej chorobie. Akurat nie mogłam mieć przy sobie bliskich i musiałam ufać obcym. Kilka razy oszukali i zawiedli, ale bilans stanowczo na plus! Tylu wyciągnęło rękę, pomogło pogłaskało po głowie i dało nadzieję... Wiem, że filozofia życia nie zmienia się tak po prostu. Mnie zmieniła choroba, ale nie życzę nikomu zmian przez trudne doświadczenia. Może spotka Cię coś tak miłego, że zmieni spojrzenie. Tak jak ja lubię spać i nie lobię urodzin :-)))). Starzenie się nie jest takie super...:-). Na koniec masz świetną maszynę, w pięknym kolorze. Ściskam serdecznie :-)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ja wiem, że są dobrzy ludzie ale nigdy nie wiadomo na kogo się trafi. Tyle oszustów jest teraz naokoło. Tyle ludzi kłamie bez powodu, że ciężko komukolwiek zaufać.. nawet w błahych sprawach!! Ale cieszę się z Twojego komentarza, jest dowodem na to, że jednak jest jeszcze trochę porządnych ludzi z wielkimi serduchami!

   Delete
 3. w kwestii spania i słodyczy mam identycznie ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Cieszę się, że nie jestem w tym sama :D Większość moich znajomych nie lubi marnować czasu na spanie :D

   Delete
 4. Spanie, nieufność i ciemność- mam tak samo! Piąteczka! :)

  ReplyDelete
 5. Hey, these were not 8 facts about you - it was like 7 facts about me! :) I don't like my birthday either. And my nameday. And gosh, Christmas and Valentine's day. birthdays of my family and friends are great!
  I used to buy too many books as well. When reading your post, I started to count, how many unread books do I have... The reason for me to stop buying books was moving to tiny place and there is just not any place for books anymore :(
  Yesterday I was checking hidden part of my dresser and guess what - I have 2 bags full with unfinished projects! Bags and jackets. I could refresh my wardrobe so much if I just finish that at last!
  Would you like to try out some nice chocolates from Latvia? I could send you some. :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Who would have thought that we are so similar, right?! :D
   Maybe we should have a New Year's resolution, to finish at least half of our unfinished projects? I am wondering what is keeping us aways from our PHD's.. I would love to try some chocolates from Latvia! And maybe you would like to try some Polish chocolates aswell? :D

   Delete
 6. 1,2,4,5,7 - mam identycznie :). Właśnie patrzę na zaczęty portret i staram się nastroić odpowiednio aby go dokończyć :P

  ReplyDelete
 7. Dzięki za zaproszenie do zabawy :) Zadanie już wykonane:
  http://czarnabiedronka.blogspot.com/2015/01/8-losowych-faktow-o-mnie.html

  Co do cech wspólnych to tak jak Ty mam mnóstwo niedokończonych projektów (ale walczę z tym!) i praktycznie nie oglądam telewizji. Spać lubię, chociaż ważniejsze niż długie spanie jest dla mnie możliwość spania tak do 9. Jeżeli pobudka jest na 6 to choćbym spała 12 godzin nie czuję się usatysfakcjonowana ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Masz racje, jakbym spała 12h ale miała wstać o 6 to dalej czułabym się jak po przespaniu kilku marnych godzin :D Czytałam Twoje fakty, niektórych naprawdę bym się nie spodziewała :D

   Delete
 8. spanie i słodycze ;) same here!

  ReplyDelete
 9. Marysza ja również boję się ciemności, dawniej jak mąż wychodził wcześnie rano do pracy i zostawałam sama to śniły mi się koszmary, teraz już nie, bo jeszcze synek jest w domu ;-) Ze słodyczami mam to samo, a projekty też pozaczynane.. :-)
  Piękne zimowe zdjęcia - ja uwielbiam ŚNIEG!!! :-)) nastraja mnie optymistycznie.

  ReplyDelete
  Replies
  1. U mnie odkąd pies jest to jest lepiej, bo zawsze coś biega i jest obok Ciebie :D Mam nadzieję, że uda nam się choć kilka projektów pozaczynanych skończyć! Trzymam za nas kciuki :D

   Delete
 10. spanie, słodycze, nie lubienie swoich urodzin, banie się ciemności, pozaczynane projekty, nie ufam ludziom... Ty o mnie pisałaś, czy o sobie:-)))
  Buziaki!!!

  ReplyDelete
  Replies
  1. zapomniałam o książkach które znoszę do domu i się nimi zaczytuję wieczorami :-)

   Delete
  2. No popatrz, jakie jesteśmy podobne :D Dobrze wiedzieć, że moi czytelnicy są tak pokręceni jak ja! :D

   Delete
 11. 2, 4, 5, 7 and 8 are true for me as well. Instead of PHDs I have lots of projects I'm afraid to start. :D As for the books, I collect e-books although there are already tons of books on my computer which I haven't read yet.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Oh you shouldn't be afraid to start! But I have to admit I have something like that with one things.. sewing clothes - I'm afraid to start, like a little baby!! :O

   Delete
 12. To ja jestem! Spanie i słoneczko i czekolada a niedługo odłączą mi TV :D

  ReplyDelete

Thank you for your comment! <3

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...