Friday, February 06, 2015

Watercolour Daisy on Fabric

Hi there! Today's post is about printing your sketches/illustrations on fabric! It may seem difficult but it's quite simple really so all of you can make your own fabrics!
Hej! Dzisiaj będzie o drukowaniu swoich szkiców/ilustracji na tkaninach! Może się to wydawać trudne, ale tak naprawdę to mega łatwe i każdy może sobie zrobić swoją tknainę!

There are lot's of companies which print graphics on fabric around the world and it's getting cheaper and cheaper too! First, you just need to know what you want to have on your fabric.. draw/paint it..
Teraz na rynku jest pełno firm które zajmują się drukowaniem grafik na tkaninach i na szczęście robi się to coraz tańsze! Na początek musicie tylko zdecydować jaki wzór chcecie mieć na tkaninie.. narysować/namalować to..
 .. skan it to your computer and it's ready to be a nice pattern! And you don't have to be a great artist to do it! I'm almost certain that even the most simple sketches look good on fabrics.
.. zeskanować na komputer i już jest gotowe do druku! I naprawdę nie musicie być artystami, żeby się tego podjąć. Jestem prawie pewna, że każde, nawet najprostsze szkice będą się świetnie prezentować na tkaninach.

I'm just a beginner in watercolours. I spent on this White African Daisy few hours.. skanned it, duplicated in a graphic program and printed on A4 to see how it will look like as a repeated pattern. Then I just ordered the pattern at CottonBee. Few days lated I had it at home!
Ja dopiero uczę się używać akwareli. Spędziłam nad tą Białą Stokrotką Afrykańską kilka godzin.. zeskanowałam, skopiowałam kilka razy w programie graficzny i wydrukowałam na kartce A4 żeby sprawdzić jak mniej więcej będzie ten wzór wyglądać. Potem po prostu zamówiłam swój wzór w CottonBee. Kilka dni później tkanina już u mnie była!
 As soon as the fabric arrived I sewed a simple tablecloth for my wooden table and a pillowcover for my friend. The colours differ a bit from my original illustration, but the difference isn't significant.
Jak tylko tkanina do mnie dotarła uszyłam z niej prosty obrusik na mój drewniany stoliczek i poszewkę dla znajomej. Kolory troszkę różnią się od mojej oryginalnej grafiki, ale różnice nie są aż takie żeby mi to w jakikolwiek sposób przeszkadzało.
Like I said, the tablecloth is super simple just the way I wanted it. I like this daisy pattern because it's very delicate - I couldn't find a similar one anywhere, so I made it myself :P
Tak jak już wspomniałam, obrusik jest mega prosty - tak jak chciałam. Bardzo lubię ten wzorek dlatego, że jest taki delikatny - jakoś nie mogłam nigdzie znaleźć podobnego obrusu, więc sama sobie go zrobiłam :P
The pillowcase for my friend is simple aswell. She wants to sleep on it regularly so the pillow must be smooth. I know that this pattern could look better - I will fix it next time!
Poszewka też jest mega prosta. Musiała taka być bo znajoma chce na niej spać - więc poszewka musi być gładka. Wiem, że ten wzór mógłby wyglądać lepiej.. naprawię to następnym razem!
Do you remember my first fabric with the black and white feather pattern? So far it's my favourite. I sewed a vanity bag out of it a few weeks ago and a bunch of other stuff. Ah, I need to order more of it!
Pamiętacie moją poprzednią tkaninę z piórkowym wzorem? Jak na razie to mój ulubiony wzór. Już mi się kończy.. kilka tygodni temu uszyłam z niego sporą kosmetyczkę i parę innych rzeczy. Ah, muszę znowu zamówić te piórka!
Ok, now I'm off to sewing! I need to make a few things today (wallets, ebook reader cover and an organizer for yarn projects!). Hope I'll manage to do it all today!
No dobra, czas zmykać do szycia! Muszę uszyć dzisiaj kilka rzeczy (portfele, pokrowiec na czytnik i organizer na robótki!). Mam nadzieję, że się dzisiaj wyrobię z tym wszystkim!

Have a nice weekend guys!
Miłego weekendu kochani!

15 comments:

 1. słyszałam już o tym ale nigdy nie próbowałam. ostatnie piórka są świetne! ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Polecam, to naprawdę fajne uczucie zobaczyć swoje graficzki na tkaninie!

   Delete
 2. Replies
  1. Dziękuję! Wiem, że są trochę źle ułożone.. lepiej żebym ręcznie je układała a nie automatycznie programem.. ale tak jak pisałąm, tak zrobię następnym razem :D

   Delete
 3. Cudny materiał. Ja bym chyba nie miała odwagi, gdybym miała w domu coś z materiału z moim malunkiem, pewnie cały czas coś by mi w nim nie pasowało.
  I już przebieram nogami z niecierpliwości na efekt końcowy organizera na robótki :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. To prawda, zawsze jest coś co nie pasuje.. aleeeee znowusz ta radość jak się widzi coś swojego na tkaninie! :D

   Delete
 4. Przepiękne te Twoje tkaniny!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dziękuję! Mam nadzieję, że uda mi się ich więcej zrobić w przyszłości :)

   Delete
 5. Cudownie :) świetny pomysł :)

  ReplyDelete
 6. Wzorek naprawdę delikatny. Może i ja kiedyś przemienię któreś z moich dzieł na poszewkę czy torebkę :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Próbuj próbuj :D poszewka fajnie by wyglądała z Twoim autoportretem który masz na blogu! :D

   Delete
 7. Your friend will surely dream good things on this beautiful pillow. :)
  Did you make the e-reader cover out of an old book? I "killed" two old books so far for my covers, but I keep forgetting to post them.

  ReplyDelete
 8. Piękny talent masz:) Może też kiedyś zdecyduję się na jakąś tkaninę ze swoją grafiką, to fajna sprawa jest;) Twoja wyszła świetnie.

  ReplyDelete
 9. Super pomysł na własne materiały! A stokrotka prześliczna!
  BUZIAK

  ReplyDelete

Thank you for your comment! <3

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...