Sunday, April 07, 2013

Envelopes Everywhere!

 Few days ago we posted a new challenge at art-piaskownica.
My newest 'recipe' challenge is all about arrows, leather, metal and markers. Four simple things usually very easy to ind at home. This challenge is inspired by the Arrow Bag I sewed the other day. This time I decided to make something using furniture-covering leather. I just had some scraps from it, but one particular piece was perect for a small envelope!
Kilka dni temu wrzuciłyśmy nowe wyzwanie na art-piaskownicy.
Mój najnowszy przepis jest o strzałkach, skórze, metalu i pisaczku. Czter rzeczy, które dość łatwo znaleźć w naszych domach. Przy wymyślaniu przepisu zainspirowałam się Strzałkową Torbą, którą niedawno uszyłam. Postanowiłam zrobić coś używając skóy obiciowej. Miałam tylko skrawki, ale jeden kawałek był idealny na małą kopertę!
I usually don't sew leather because I can't handle it with my sewing machine (yet!). But this time with a loooot of patience, I managed to sew together two very thick pieces! Arrows which you can see on the front are also from furniture-covering leather.. and they are glued! Oh and it is also the first time when I used this titlle metal thingies for closure (I have no idea how are they called in english!!).
Zazwyczaj nie szyję nic ze skóry bo po prostu nie potrafię, ja i moja maszyna nie radzimy sobie z nią (jeszcze!). Ale tym razem, z wieeeelką dawką cierpliwości, udało mi się połączyć dwa grubaśne kawałki skóry! Strzałki to też kawałki skóry obiciowej, przyklejone klejem Magic. I to jest też pierwszy raz jak użyłam nap!
 And what about the marker?? Well in the interior, I wrote 'it's a lovely day' - just to make everyone smile, when they open it! I still have no idea what to do with it. It's small but it can easily fit my every-day make-up stuff, photos or other things :)
A co z pisakiem??W środku, zrobiłam napis 'to cudowny dzień' - żeby każdy kto otworzy kopertę uśmiechnął się! Jeszcze nie wiem co z nią zrobić. Jest mała ale spokojnie mieści moje codzienne przybory do makijażu, zdjęcia albo inne pierdoły :)
This envelope is very simple as you can see, but still I have to admit I like it! What do you think about it?? What would you do with this little envelope-something?
Ta koperta jest bardzo prosta jak widać, ale tak czy siak bardzo ją lubię! Co o niej myślicie? Macie może jakieś pomysły co zrobić z tym koperto-cosiem?

P.S. I also sewn two other envelopes from this pattern, both from fabric.. but of course I forgot to make quite good photos of the first one, and the second one I will show you after the 15th April (still don't know if it is worth showing :p)
P.S. Uszyłam też dwie inne koperty z tego wzoru, ale oczywiście zapomniałam zrobić zdjęć pierwszej, a drugą mogę wam pokazać dopiero po 15 kwietnia (ale jeszcze nie wiem czy w ogóle warto ją pokazywać :p)

EDIT 07 April 2013
Forgot to show you what I am working on. It's one of these Projects Half Done (PhD!) I started it over a month ago and I'm stuck. The worst thing is that I'm out of some fabrics.. I don't know if I should finish it the way it is now, or make it bigger?! Uhh..
Edytowane 07 kwietnia 2013r. - Zapomniałam wam pokazać nad czym też pracuję. To jeden z tych projektów, które w połowie się zostawia.. Zaczęłam to coś ponad miesiąc temu i utknęłam. Najgorsze jest to, że skończyły mi się niektóre tkaniny.. Nie wiem czy mam to zostawić takiej wielkości czy zrobić większe?! Uhh..
Any ideas what to do with it?? Make it bigger or leave it this way??
Macie jakieś pomysły? Przedłużać czy zostawić tak jak jest??

Please winter go away! As far as you can!
Proszę zimo odejdź! Jak najdalej stąd!
marysza

23 comments:

 1. This is amazing!! I LOVE IT!! I think I would use it to carry little things in my purse... or as a purse to hold my phone and money. As always you did a great job with this!

  ReplyDelete
 2. this is really nice, I love the yellow..

  ReplyDelete
 3. Really beautiful work!

  I would probably use it as a makeup bag or to carry delicate things such as jewellery if I'm going away for a few days!

  Having a giveaway on my blog, if you'd like to come and check it out!

  http://kellinasthoughts.blogspot.com

  ReplyDelete
 4. Super ta koperta, bardzo mi się podoba. Do tego ten napis w środku - przesympatyczny dodatek :)

  ReplyDelete
 5. ze tez ja nigdy nie uszylam jeszcze niczego kopertowego, czas sie poprawic :)

  a z patchworku uszylabym poszewke na prostokatna poduche, taka o rozmiarach 80 x 40 +/-, mysle ze fajnie by wygladala rzucona na lozku czy na kanapie.

  ReplyDelete
 6. Tutinella - tylko, że trochę mi żal obcinać tego, bo się namęczyłam przy tych prostokątak.. wymiary jak na razie to 137x106cm.. chciałabym zrobić narzutkę na łóżko taką 200x200cm ale nie wiem czy dam rade, bo po ostatnim takim wielkim patchworku zarzekałam się, że już takiego nigdy nie zrobię :P

  ReplyDelete
 7. Bardzo fajna kosmetyczka:) Widzę, że Ci maszyna trochę zastrajkowała na łuku :P Możesz dokupić sobie bawełny trochę w podobnych kolorach, widziałam ostatnio taką w paru odcieniach w hurtowni w Sosnowcu :)Może warto jeszcze ją domoczyć do końca :)

  ReplyDelete
 8. Zapomniana Pracownia - ojj tak maszyna zastrajkowała.. ale nie przejmuję się jakoś bardzo tą kosmetyczką bo i tak leży u mnie na biurku :D
  A gdzie ta hurtownia w Sosnowcu?? Zainteresowałaś mnie :D

  ReplyDelete
 9. No tutaj, na Zagórzu, przy głównej drodze: http://tanie-tkaniny.com.pl/hurtownia---sosnowiec-9/Pl/ i jest w Dąbrowie też, mniejszy taki sklepik, nie żartuj, że nic o niej nie wiesz :P Ceny w detalu chyba od 8 do 12zł/mb

  ReplyDelete
 10. Haha właśnie zobaczyłam co napisałam :O *domęczyć miało być :P

  ReplyDelete
 11. Zapomniana Pracownia - no właśnie nie wiedziałam :D zazwyczaj zamawiam tkaniny z USA bo mają najcudowniejsze wzorki, ale jak będę planować jakiś ciuch w końcu spróbować, to z chęcią wybiorę się do tej hurtowni :D

  ReplyDelete
 12. No tam raczej powalających wzorków nie mają :P Ale jeśli chodzi o ubrania, to można tam coś fajnego wybrać, widziałam ostatnio takie fajne bawełny lekko elastyczne, do tego patchworku mogło by pasować, fiolety, granaty itp.

  ReplyDelete
 13. Powinni Ci teraz podziękować bo możliwe że zyskali nową klientkę :D bo chciałabym końcu dorwać jakąś ładną tkaninkę i uczyyyć bluuuzkęęęęę!!! :D
  ale jak mają nierozciągliwe bawełny to też się pewnie skuszę, bo lubię mieć w domu duży wybór kolorów a teraz bieda, mało co mam :(

  ReplyDelete
 14. Super pomysł na kopertę.

  Przy okazji zapraszam na mojego nowego bloga:
  http://kamilove-arcydziela.blogspot.com/

  ReplyDelete
 15. koperto-coś wygląda bardzo fajnie :) podoba mi się pomysł wykorzystania go(jej?) jako kosmetyczki :)

  ReplyDelete
 16. Nie em co to ma być, ale chce większe! Narzutka by była idealna! Moze nawet ja się o trójkąty pokuszę :P

  ReplyDelete
 17. Hej! Dzięki za wstawienie banerka do mojego Candy:)

  ReplyDelete
 18. ja w końcu muszę uszyć sobie torebkę kopertówke....

  ale ta narzuta jest cudowna !! ja zrobiłabym większą no chyba że to będzie kołderka dla dziecka :D

  ReplyDelete
 19. Zapraszam do mnie: http://kamilove-arcydziela.blogspot.com/

  ReplyDelete
 20. Niesamowity ten quilt! A kopertówkę kocham :)

  ReplyDelete

Thank you for your comment! <3

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...